Son Dakika Haberleri: Erdoğan, "Süre uzatılsın" diyen Macron'a böyle yüklendi: Bu tür şeyleri teröristlerle görüşüyor

Erdoğan, "Süre uzatılsın" diyen Macron'a böyle yüklendi: Bu tür şeyleri teröristlerle görüşüyor

23 gün önce

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un, Suriye'nin kuzeyine yönelik yaptığımız harekata, 120 saat süre ara verilmesiyle ilgili "Süre uzatılsın" sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tepki geldi. Erdoğan, "Şahsıma gelmiş bir teklif yok! Macron bu tür şeyleri zaten teröristlerle görüşüyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ziyareti öncesi basın toplantısı gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir basın mensubunun kendisine Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un '120 saatlik ara uzatılsın' teklifinin sorulması üzerine tepki göstererek, "Şahsıma gelmiş bir teklif yok! Macron bu tür şeyleri zaten teröristlerle görüşüyor. Herhalde teröristlerin teklifini bize iletmek istedi" şeklinde yanıt verdi.

ERDOĞAN'DAN MACRON'A TEPKİ

Macron'un 120 saatlik aranın uzatılması yönünde yaptığı teklifi, teröristlerden aldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Macron'dan şahsıma gelmiş herhangi bir teklif yok Macron zaten bu tür şeyleri teröristlerle görüşüyor. Herhalde teröristlerin ona yaptığı teklifi de dolaylı yoldan bize iletmek istedi. Bizim bu süreçteki muhatabımız Fransa değil ABD." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Bize düşen ön hazırlıkları yapmak suretiyle bütün bu bölge ile ilgilenen ülkelere böyle kuru kuruya konuşmakla bu iş olmaz, eğer dürüstseniz yapacağınız bir şey var. Biz 8 yıldır Suriye'den kaçan bu mültecileri ülkemizde ağırlıyoruz. AB zaten verdiği sözü tutmadı. Dolayısıyla şimdi atılacak adımda biz bir plan proje çalışması yaptık.

Bu iş lafla olmuyor eğer dürüstseniz samimiyseniz buraya tırlarla silah mühimmat getirdiniz. Binlerce kargo uçağı ile buraya gelen silahlar var. Şimdi ben soruyorum. Burada böyle bir terör devleti kurulmasına biz müsaade mi edelim? Suriye'nin bölünmesine biz müsaade mi edelim? Biz bu kararlılığımızı aynı şekilde sürdüreceğiz" dedi.

MACRON NE DEMİŞTİ?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, terör örgütü PKK/PYD'nin Suriye'nin kuzeyinden oluşturulacak "Güvenli Bölge'den" çekilmesi için tanınan 120 saatlik sürenin uzatılmasını istemişti.

Macron, Putin'e terör örgütü PKK/PYD'nin Suriye'nin kuzeyinden çekilmesi için tanınan 120 saatlik sürenin uzatılmasını önemli olduğunu söylemişti. Macron, Suriye konusunun diplomatik yollarla çözülebileceğini belirtmişti.

Erdoğan, Süre uzatılsın diyen Macron'a böyle yüklendi: Bu tür şeyleri teröristlerle görüşüyor
Erdoğan'dan çekilme açıklaması: Şu ana kadar 700-800 kadar çekilme oldu, izini sürüyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröristlere verilen süreyle ilgili konuştu: Söz tutulmazsa operasyon devam edecek

Haber Yayın Tarihi: 22.10.2019 11:13 O Ses Türkiye'ye konuk olan Ajda Pekkan jüri üyelerinin ağzını açık bıraktı
Ünlü şarkıcı Sevda Demirel'in erkek yeğeni eşcinsel evlilik yaptı 41 yaşındaki oyuncu Mine Tugay, kırmızı bikinili paylaşımıyla hayran bıraktı