Erdoğan'dan, Macron'un "Süre uzatılsın" sözlerine tepki: Bu tür şeyleri teröristlerle görüşüyor - Son Dakika

Erdoğan'dan, Macron'un "Süre uzatılsın" sözlerine tepki: Bu tür şeyleri teröristlerle görüşüyor

22.10.2019 11:17

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un, Suriye'nin kuzeyine yönelik yaptığımız harekata, 120 saat süre ara verilmesiyle ilgili "Süre uzatılsın" sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tepki geldi. Erdoğan, "Şahsıma gelmiş bir teklif yok! Macron bu tür şeyleri zaten teröristlerle görüşüyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ziyareti öncesi basın toplantısı gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir basın mensubunun kendisine Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un '120 saatlik ara uzatılsın' teklifinin sorulması üzerine tepki göstererek, "Şahsıma gelmiş bir teklif yok! Macron bu tür şeyleri zaten teröristlerle görüşüyor. Herhalde teröristlerin teklifini bize iletmek istedi" şeklinde yanıt verdi.

ERDOĞAN'DAN MACRON'A TEPKİ

Macron'un 120 saatlik aranın uzatılması yönünde yaptığı teklifi, teröristlerden aldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Macron'dan şahsıma gelmiş herhangi bir teklif yok Macron zaten bu tür şeyleri teröristlerle görüşüyor. Herhalde teröristlerin ona yaptığı teklifi de dolaylı yoldan bize iletmek istedi. Bizim bu süreçteki muhatabımız Fransa değil ABD." şeklinde konuştu.

MACRON NE DEMİŞTİ?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, terör örgütü PKK/PYD'nin Suriye'nin kuzeyinden oluşturulacak "Güvenli Bölge'den" çekilmesi için tanınan 120 saatlik sürenin uzatılmasını istemişti.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Bize düşen ön hazırlıkları yapmak suretiyle bütün bu bölge ile ilgilenen ülkelere böyle kuru kuruya konuşmakla bu iş olmaz, eğer dürüstseniz yapacağınız bir şey var. Biz 8 yıldır Suriye'den kaçan bu mültecileri ülkemizde ağırlıyoruz. AB zaten verdiği sözü tutmadı. Dolayısıyla şimdi atılacak adımda biz bir plan proje çalışması yaptık.

Bu iş lafla olmuyor eğer dürüstseniz samimiyseniz buraya tırlarla silah mühimmat getirdiniz. Binlerce kargo uçağı ile buraya gelen silahlar var. Şimdi ben soruyorum. Burada böyle bir terör devleti kurulmasına biz müsaade mi edelim? Suriye'nin bölünmesine biz müsaade mi edelim? Biz bu kararlılığımızı aynı şekilde sürdüreceğiz."

Erdoğan'dan, Macron'un Süre uzatılsın sözlerine tepki: Bu tür şeyleri teröristlerle görüşüyor
Erdoğan'dan, Macron'un Süre uzatılsın sözlerine tepki: Bu tür şeyleri teröristlerle görüşüyor
Erdoğan'dan, Macron'un Süre uzatılsın sözlerine tepki: Bu tür şeyleri teröristlerle görüşüyor

Son Dakika Güncel Erdoğan'dan, Macron'un 'Süre uzatılsın' sözlerine tepki: Bu tür şeyleri teröristlerle görüşüyor - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı