Son Dakika Haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'ın Teşekkür Mesajına Yanıt: Türk Yargısı Bağımsız Kararını Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'ın Teşekkür Mesajına Yanıt: Türk Yargısı Bağımsız Kararını Verdi

3 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın teşekkür mesajına, "Sayın Başkan Trump, her zaman vurguladığım gibi Türk yargısı kararını bağımsız bir şekilde verdi." sözleriyle yanıt verdi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Rahip Brunson için yaptığı, " Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yardımları için teşekkür ediyorum." sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yanıt geldi. Erdoğan, yayınladığı mesajda "Sayın Başkan Trump, her zaman vurguladığım gibi Türk yargısı kararını bağımsız bir şekilde verdi." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tweeti şu şekilde:

"TÜRK YARGISI KARARINI BAĞIMSIZ BİR ŞEKİLDE VERDİ"

Sayın Başkan @realDonaldTrump, her zaman vurguladığım gibi Türk yargısı kararını bağımsız bir şekilde verdi. Umuyorum ki ABD ve Türkiye iki müttefike yakışır biçimde iş birliğine devam eder. PKK, DEAŞ ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine karşı ortak bir mücadele yürütür.

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A YARDIMLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM"

ABD Başkanı Donald Trump, serbest kalan Rahip Brunson'la ilgili bir paylaşımda bulundu.

Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yayınlayan Trump, "Türkiye tarafından bırakılan Pastör Brunson bu öğleden sonra Oval Ofis'te benimle birlikte olacak. O zor bir tecrübe yaşamış harika bir Hristiyan. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yardımları için teşekkür ediyorum." dedi.

"BRUNSON İÇİN TÜRKİYE İLE BİR ANLAŞMA YAPILMADI"

Trump açıklamasında, "Brunson'ın serbest bırakılması için Türkiye ile bir anlaşma yapılmadı. Ben rehineler için anlaşma yapmam. Yine de ABD tarafında bir takdir var ve bu adım ABD ile Türkiye ilişkilerinin iyi, belki de harika bir yola girmesine neden olacak." ifadelerine yer verdi.

Trump'tan Rahip Brunson İçin Yeni Açıklama: Erdoğan'a Teşekkür Ediyorum

Brunson'ın Serbest Kalmasından Sonraki FETÖ Sözleri: Gülen İnceleniyor

ABD Başkanı Trump, "Türkiye'ye Yaptırım Devam Edecek mi?" Sorusuna Cevap Verdi

ABD Başkanı Trump'tan Rahip Brunson Açıklaması: Oval Ofis'te Ağırlayacağım

Rahip Brunson'ın Serbest Bırakılması, ABD Basınında Büyük Yankı Uyandırdı
18 Liraya Aldı, 10 Bin Liraya Bile Satmıyor! Bisikletine Yaptıklarını Görenler Hayrete Düşüyor Ankara'daki Tren Kazası Meclis'teki Tansiyonu Yükseltti! Ulaştırma Bakanı Turhan, İstifaya Çağrıldı

Türkiye'nin Operasyonları Sonrası Köşeye Sıkışan YPG, Esad'dan Yardım İstedi