Son Dakika Haberleri: Erdoğan-Trump Görüşmesine Beyaz Saray'dan İlk Yorum: İş Birliği Güçlenecek

Erdoğan-Trump Görüşmesine Beyaz Saray'dan İlk Yorum: İş Birliği Güçlenecek

2 ay önce

Beyaz Saray, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın görüşmesini yorumladı. Bölgesel konuların ele alındığı belirtilirken "İş birliği güçlendirilecek" denildi.

 Beyaz SarayCumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın görüşmesini yorumladı. Bölgesel konuların ele alındığı belirtilirken "İş birliği güçlendirilecek" denildi.

"STRATEJİK KONULARDA İŞBİRLİĞİ"

Açıklamada ayrıca "Görüşmede ikili ilişkilerin önemi vurgulandı. Stratejik konularda işbirliği güçlendirmek için çabalar sürecek" ifadeleri kullanıldı.

KALIN: BÖLGESEL GELİŞMELER KONUŞULDU

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald Trump arasında bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir. Görüşmede, NATO müttefiki ve stratejik ortak olan iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesinin önemi teyit edilerek bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur. İki lider, müşterek stratejik sınamalar karşısında daha yakın işbirliği yapmak için atılan adımların sürdürmesi ve ikili ilişkileri olumsuz etkileyen hassasiyetlerin giderilmesi hususlarında mutabık kalmışlardır."
Eşi ve Yatakta Birlikte Gördüğü Yaşlı Adamı Öldüren Cani Koca: Çok Seviyordum Kupa Maçına Çıkmama Kararı Alan Beşiktaş'a Gelebilecek 3 Büyük Ceza

"Ben Valiyim" Dedi, Çoban İnanmadı! Sonra Göz Tedavisi İçin Yardım İstedi