Son Dakika Haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump Arasında Kritik Görüşme: PYD'ye Desteği Kesin

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump Arasında Kritik Görüşme: PYD'ye Desteği Kesin

5 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, Trump'tan, ABD'nin terör örgütü PYD'ye verdiği desteği sonlandırmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan görüşmede Trump'a, ABD'nin PKK terör örgütünün Suriye koluna yardımlarının sona erdirilmesi hususundaki beklentilerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki telefon görüşmesine ilişkin basın açıklaması şöyle:

GÖRÜŞMENİN DETAYLARI BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Sayın Donald Trump arasında bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleştirilmiştir.

Görüşmede, ikili meselelerin yanı sıra, Cemal Kaşıkçı cinayeti, ABD'de devam eden FETÖ soruşturmaları, Suriye'de terörle mücadele faaliyetleri ve ikili ekonomik ilişkiler hakkında fikir teatisinde bulunulmuştur.

ERDOĞAN, TRUMP'A KALİFORNİYA'DAKİ YANGIN NEDENİYLE TAZİYELERİNİ İLETTİ

Sayın Cumhurbaşkanımız, ABD Başkanı Sayın Trump'a, Kaliforniya'daki orman yangınlarında hayatlarını kaybedenler için taziyelerini iletmişlerdir.

İKİ LİDER, KAŞIKÇI CİNAYETİYLE İLGİLİ MUTABAKATA VARDI

Cemal Kaşıkçı cinayetinin tüm yönleriyle aydınlatılması ve olayın örtbas edilmesine izin verilmemesi hususunda mutabık kalan iki lider, tüm terör örgütleriyle mücadele konusunda, Türkiye Cumhuriyeti ve ABD'nin daha yakın işbirliği içerisinde olmasının önemini vurgulamışlardır.

ERDOĞAN, ABD'NİN PYD'YE YARDIMI SONLANDIRMASINI İSTEDİ

İki lider, Münbiç yol haritası çerçevesinde ortak devriye faaliyetlerinin başlamasından duydukları memnuniyeti ifade ederek sürecin bir an önce tamamlanması konusunu da görüşmüşlerdir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, ABD'nin PKK terör örgütünün Suriye koluna yardımlarının sona erdirilmesi hususundaki beklentilerini de dile getirmişlerdir.

Fransa'da gerçekleştirdikleri görüşmede ele alınan konuların takibinin önemine değinen iki lider, ülkeleri arasındaki işbirliğinin her alanda daha da geliştirilmesi noktasında kararlılıklarını teyit etmişlerdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Komşuları Tarafından Şikayet Edilen Zanlı, Evine Gelen Polis Memurunu Bıçakladı Cemaatin İçinden Fırlayıp Papazı Bıçaklamaya Başladı! Dehşet Anları Kamerada Oyuncu Melisa Aslı Pamuk'un Adnan Oktar'ın Programına Konuk Olduğu Video Sosyal Medyayı Salladı