Son dakika: Ermenistan, Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerini füzelerle vurdu! 5 kişi hayatını kaybetti - Son Dakika

Son dakika: Ermenistan, Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerini füzelerle vurdu! 5 kişi hayatını kaybetti

17.10.2020 00:14

Son dakika! Ermenistan, Azerbaycan ile yaşanan Karabağ gerginliğinde bir kez daha sivilleri hedef aldı. Daha önce birkaç kez Ermeni saldırılarının hedefi olan Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentleri gece yarısı balistik füzelerle vuruldu. Saldırıda 5 sivilin öldüğü, 35 kişinin yaralandığı ve çok sayıda kişinin enkaz altında kaldığı belirtildi.

Azerbaycan ordusu karşısında ağır kayıplar veren Ermenistan, sivilleri hedef almaya devam ediyor. Ermenistan ordusu, balistik füzelerle yine Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerine saldırı düzenledi.

HAYATINI KAYBEDENLER VE YARALILAR VAR

Gence'deki saldırıda 10-15 ailenin yaşadığı bina tamamen enkaza döndü. Enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor. Yerel kaynaklar, hayatını kaybedenler ve yaralılar olduğunu aktarıyor.

Son dakika! Ermenistan, Azerbaycan'ın Gence kentini füzelerle vurdu! Enkaz altında kalanlar var

"25-30 KİŞİ ENKAZ ALTINDA KALDI

Öte yandan, olay yerinden yayın yapan CNN Türk'e konuşan Azerbaycanlı bir vatandaş, enkaz altında 25-30 vatandaşın bulunduğunu söyledi.

Bir başka vatandaş ise yaptığı açıklamada, "Uzun menzilli füze ile saldırı düzenlediler. Çocukların uyuduğu zamanda böyle bir saldırının düzenlenmesi insanlığa sığmaz. Siviller öldürülüyor. Bu insanlık suçu" ifadelerini kullandı.

HİKMET HACIYEV: ERMENİSTAN GENCE VE MİNGAÇEVİR'İ VURDU

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev sosyal medyadan yaptığı açıklamada " İnsani ateşkesin arkasına saklanan Ermenistan silahlı kuvvetleri, terör ve savaş suçları uygulamalarına devam ediyor. Azerbaycan'ın Gence ve Mingaçevir şehirleri füze saldırılarına uğradı. Yaralılar ve hasarlar belirlenecek" dedi.

5 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Haciyev, ilerleyen saatlerde yeni bir açıklama daha yaparak, Ermenistan'ın Gence'ye düzenlediği füze saldırısında 20'den fazla evin yıkıldığını bildirdi. Haciyev, "Ermenistan'ın Gence'ye düzenlediği füze saldırısı sonucunda 35 sivil yaralandı ve 5 sivil öldü. 2 çocuk ölüler arasında. Acil durum çalışmaları halen devam ediyor. Ermenistan'ın terörü ve savaş suçları devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Son dakika! Ermenistan, Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir'i füzelerle vurdu! Enkaz altında kalanlar var
Son dakika! Ermenistan, Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerini füzelerle vurdu! Enkaz altında kalanlar var

Son dakika: Ermenistan, Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerini füzelerle vurdu! 5 kişi hayatını kaybetti
CNN Türk muhabiri, Gence saldırısındaki vahşeti anlattı: Enkazdan çıkan bebeğin yüzü kanlar içindeydi
Son dakika: Ermenistan, Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerini füzelerle vurdu! 5 kişi hayatını kaybetti

Son Dakika Dünya Son dakika: Ermenistan, Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerini füzelerle vurdu! 5 kişi hayatını kaybetti - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (17)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Şeyma Subaşı, vücudunu yağladığı anları paylaştı Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur Aniden yola çıkan koyun sürüsünün sebep olduğu kazada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı