Son Dakika: Ermenistan ordusu, Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını talep etti - Son Dakika

Son Dakika: Ermenistan ordusu, Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını talep etti

25.02.2021 11:07

Son dakika: Azerbaycan'a karşı Karabağ'da yenilen Ermenistan'da sular durulmuyor. Siyasi krizin giderek derinleştiği Ermenistan'da ordu, Başbakan Paşinyan ile hükümetinin istifasını talep etti. Ülkede darbe girişimi olduğunu açıklayan Paşinyan, halkı sokağa çağırıp Genelkurmay Başkanı'nı görevden aldığını duyurdu.

Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı yenilgisinin ardından ülkede sular durulmuyor. Karabağ yenilgisinin sorumlusu olarak gösterilen Paşinyan, savaşta Rus yapımı İskender füzelerinin sadece yüzde 10'unun patladığını söyleyerek Cumhurbaşkanı Sarkisyan'a karşı çıkmıştı. Başbakan Paşinyan, "Sarkisyan birçok sorunun cevabını bilmeli ve cevabını bildiği sorular sormamalı" ifadelerini kullanırken, füzeler ülkenin gündemini son birkaç gündür meşgul ediyordu.

Kaybedilen savaşın etkilerinin ağır bir şekilde hissedildiği Ermenistan'da ordu, Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını talep etti.

PAŞİNYAN: ÜLKEDE DARBE GİRİŞİMİ VAR, SOKAĞA ÇIKIN

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, ordunun kendisine yönelik istifa çağrısını 'darbe girişimi' olarak nitelendirerek, destekçilerini sokağa çağırdı. Bununla da yetinmeyen Paşinyan, istifasını isteyen Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ı görevden aldığını duyurdu.

BÜYÜK BİR BOZGUNA UĞRADILAR

Yıllar boyunca işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarında hüküm sürmeye çalışan Erivan yönetimi, Azerbaycan'ın Türk topraklarını gasbetmiş, hukuksuzca el koymuştu. Son olarak Azerbaycan'ın çağrılarını kulak ardı eden Ermenistan yönetimine karşı 27 Eylül 2020 tarihinde bir operasyon başlatılmıştı. 6 hafta süren şiddetli çatışmalar yaşanmış, Ermenistan ordusu Dağlık Karabağ'da Azerbaycan güçleri tarafından büyük bozguna uğratılmıştı.

PROTESTO GÖSTERİLERİ DÜZENLENDİ

Tarihi hezimet sonrası Başkent Erivan'da sokağa çıkan protestocular, kent merkezindeki hükümet binalarının yakınında bulunan Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifa etmesi talebiyle protesto gösterileri düzenledi. Gösteriler sırasında 50'den fazla protestocu gözaltına alındı.

İSTİFA TALEBİ AYLARDIR ÜLKENİN GÜNDEMİNDE

Ermenistan ordusunun çağrısıyla yeniden gündeme gelen istifa talebi aylardır ülkede konuşulan en önemli mesele. Hemen her hafta polis müdahaleleriyle sonuçlanan ve arbedenin yaşandığı eylemlerde göstericiler, Başbakan Nikol Paşinyan ve beraberindeki hükümetin istifasını talep ediyor.

Son Dakika: Ermenistan ordusu, Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını talep etti
Son Dakika! "Ülkede darbe girişimi var, sokağa çıkın" diyen Paşinyan, istifasını isteyen Genelkurmay Başkanı'nı görevden aldı Halkı sokağa çağıran Paşinyan'a soğuk duş! Videosunun altına yapılan yorumlarda eleştiri bombardımanına tutuldu

Son Dakika Dünya Son Dakika: Ermenistan ordusu, Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını talep etti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (7)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Hafta sonu için kritik uyarı! Sahra Çölü'nden gelen toz bulutu tüm ülkeyi etkisi altına alacak Hafta sonu için kritik uyarı! Sahra Çölü'nden gelen toz bulutu tüm ülkeyi etkisi altına alacak Kabine revizyonuyla ilgili bomba iddia: Bu gece bekleniyor Kabine revizyonuyla ilgili bomba iddia: Bu gece bekleniyor Sergen Yalçın, Ankaragücü maçının faturasını futbolcularına kesti: Performans çok aşağıda Sergen Yalçın, Ankaragücü maçının faturasını futbolcularına kesti: Performans çok aşağıda Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca birlikteliğe zorlandı Tabutun direği Fatih Terim'in elinde kalınca ne yapacağını şaşırdı! İşte o anlar Tabutun direği Fatih Terim'in elinde kalınca ne yapacağını şaşırdı! İşte o anlar Son Dakika: Türkiye'de 16 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 289 kişi vefat 63 bin 82 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 16 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 289 kişi vefat 63 bin 82 yeni vaka tespit edildi Genco Erkal, Cumhurbaşkanına hakaretten ifadeye çağrıldı Genco Erkal, Cumhurbaşkanına hakaretten ifadeye çağrıldı Tacizci patronunu paspas sapıyla dövdü! O anlar kameralara böyle yansıdı Tacizci patronunu paspas sapıyla dövdü! O anlar kameralara böyle yansıdı