Son Dakika: Fenerbahçe'den harcama limiti açıklaması: Her türlü hak arayış mücadelesini sonuna kadar vereceğiz - Son Dakika

Son Dakika: Fenerbahçe'den harcama limiti açıklaması: Her türlü hak arayış mücadelesini sonuna kadar vereceğiz

Son dakika: Fenerbahçe'den Türkiye Futbol Federasyonu'nun belirlediği 2020/21 sezonu harcama limiti sonrası resmi internet sitesinden bir açıklama geldi. Sarı-lacivertliler, bu kararın kabul edilemez olduğunu ve haklarını her türlü kurum ve ortamda arayacaklarını belirtti.

Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından açıklanan harcama limitleri ile ilgili bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, "Bugün açıklanan ve futbol gerçekleriyle bağdaşmayan takım harcama limitleri, asla kabul edilemez ve uygulanamaz düzeydedir" denildi.

İşte Fenerbahçe'nin açıklaması:

"Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bugün açıklanan ve futbol gerçekleriyle bağdaşmayan takım harcama limitleri, asla kabul edilemez ve uygulanamaz düzeydedir.

Kulübümüz ve camiamız, içerisinde bulunduğumuz transfer döneminde bu kabul edilemez saçmalığa karşı her türlü hak arayış mücadelesini sonuna kadar verecektir.

Harcama limitleri uygulamasına ilişkin başından beri "kervan yolda dizilir" mantığı ile hareket edilmemesini, uygulanabilir, sürdürülebilir bir talimata ihtiyaç olduğunu ve mevcut haliyle Türk futbolunun adil rekabet ortamından uzaklaşacağını ifade etmiş; harcama limitlerinin gerçekçi bir yaklaşımdan uzak ve sürdürülemez olduğunu vurgulamıştık.

Bugün geldiğimiz nokta ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha göstermiştir.

"436 MİLYON TL OLMASI GEREKİRDİ"

Uygulamaya başlandığı ilk günden beri kurgusunun yanlış tasarlanmış olduğuna dikkat çektiğimiz bu talimat, mevcut hükümlere göre hesaplanmış olsaydı limitimizin (eksi) - 436 Milyon TL olması gerekirdi.

Eksi yüz milyonlarca liralık harcama limiti hesabı da talimatın ne kadar yanlış dizayn edildiğini tartışmasız olarak ortaya koymaktadır.

Eksi harcama limiti garabetini gidermek için TFF Lisans Kurulu tarafından yapıldığını düşündüğümüz hesap manevralarıyla harcama limitimiz mevcut oyuncularımız ve yeni transferlerimiz 154 Milyon TL (18.8 Milyon Euro) olarak açıklanmıştır.

Bu hesaplama manevraları, kulübümüz adına olumlu bir tablo oluşturmamakla beraber; bu adımların tamamen talimatın gerçek dışı hesaplama yöntemlerini gizlemeye yönelik olduğu intibasını uyandırmaktadır.

"SÖZLEŞMELERİMİZ 154 MİLYON TL'NİN ÇOK ÜZERİNDE"

2020/21 sezonunda hali hazırda sözleşmesi devam eden oyuncularımızın yükümlülükleri kulübümüz için açıklanan 154 milyon TL (18.8 Milyon Euro) limitin çok üzerindedir.

Bu durum, yeni sezonda da Kulübümüzün transfer yapmasına engel olmaya çalışılacağı, hiç yeni transfer yapmadığımız durumda dahi 2021/22 sezonunda Talimatın Ek XII J maddesi gereği Kulübümüzün 3 puanının silineceği ve buna ek olarak Transfer Yasağı, Kadro Sınırlaması ve Para Cezası yaptırımlarından biri veya birkaçı uygulanacağı anlamını taşımaktadır.

Bununla beraber yönetim kurulumuz göreve geldiği günden bu yana finansal durumunu düzeltmek adına bir çok adım atmıştır. Takım harcama limitlerine dahil olan kalemlerde 2017-2018 sezonunda 92 Milyon Euro'luk harcamayı bir sonraki sezon 82 Milyon Euro'ya geçtiğimiz sezon ise 64 Milyon Euro seviyelerine indirmiş olup, %30'luk bir tasarruf sağlamıştır. Ancak açıklanan limitler doğrultusunda bugün bizden beklenen 64 Milyon Euro'dan 18.8 Milyon Euro seviyesine inmemizdir. Buna hangi açıdan bakarsanız bakın, futbolun gerçeklerinden çok uzak olduğu aşikardır.

"HER TÜRLÜ MÜCADELEYİ, HER ORTAMDA VERECEĞİZ"

Bir kez daha üstüne basa basa vurgulamak isteriz ki; kurgusu en başından yanlış tasarlanmış, haksız rekabete sebebiyet veren ve 2019/20 sezonunda kulübümüze ciddi şekilde zarar veren bu talimatın, bir kez daha önümüzü kesmemesi için camia olarak gereken her türlü mücadeleyi her ortamda sonuna kadar vereceğiz.

Atılacak adımlar ve alınacak aksiyonlar doğrultusunda önümüzdeki günlerde camiamızı bilgilendireceğiz.

Bu aşamada taraftarlarımızdan sabırlı ve gerektiği takdirde camia olarak atacağımız adımlar için de bir o kadar hazırlıklı olmalarını rica ediyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü"

Son Dakika: Fenerbahçe'den harcama limiti açıklaması: Her türlü hak arayış mücadelesini sonuna kadar vereceğiz

Haber Yayın Tarihi: 04.08.2020 17:43

Son Dakika Spor Son Dakika: Fenerbahçe'den harcama limiti açıklaması: Her türlü hak arayış mücadelesini sonuna kadar vereceğiz - Son Dakika Spor

YORUMLAR (47)
  • Net: Fb üst sıra takımları arasında en kötü yonetilendir. Futbolcu, menajerlere dagittiklari paralar ve gelmeyen sportif basarilar da dusunulurse tablo normaldir Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Hht: Sizin hazırlıklı olun demenize gerek kalmadı kapattırdım digitürkü boşu boşuna izliyoruz yok limitmiş yok şuymuş yok buymuş adam akıllı transfer mi yaptınız takımda kalite denen bişey kalmadı sezonu sol beksiz sağ beksiz stopersiz devşirme oyuncularla tamamladınız siz gidene kadar muhalefet olacam destek mestek yok artık... Aziz başkanı bize mumla arattınız... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Deniz Varol: Mert hakan Alper gibilerine 1 vereceğinize 4 verirseniz olacağı bu olur.ligden de çekilmek isterseniz gelmek isteyen çok takım var.Adanaspor gelsin Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Fahriye Evcen, yeğeniyle fotoğrafını paylaştı! Benzerlikleri görenleri şaşırttı İbo Show 9 yıl sonra ekranlara bomba gibi dönüyor! İşte ilk konukları Telif polemiği büyüyor! Şehrazat'tan kendisine "Terbiyesiz" diyen Acun'a yanıt gecikmedi Adıyaman'da son 4 günde 547 ev karantinaya alındı Galatasaray'ın Faslı yıldızı Younes Belhanda, Nice ile anlaştı Babasını baltayla öldürdü, savunmasında "Babanı öldür' diye sesler duydum" dedi Oyuncu Damla Ersubaşı, boşanır boşanmaz imajını değiştirdi RTÜK, Esra Erol'un programındaki yasak aşk olayının ardından ATV'ye idari para cezası verdi