Son Dakika: Eski Zaman Gazetesi yazarı Mümtazer Türköne, tahliye edildi - Son Dakika

Son Dakika: Eski Zaman Gazetesi yazarı Mümtazer Türköne, tahliye edildi

24.09.2020 19:53

Son dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mümtazer Türköne'nin "Yeniden yargılansın" dediği, FETÖ'den tutuklu bulunan eski Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne, Yargıtay'ın 10 yıl hapis cezasını bozmasının ardından tahliye edildi.

Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman gazetesinin yazarlarından tutuksuz sanıklar Şahin Alpay ve Ali Bulaç ile tutuklu sanık Mümtazer Türköne'ye "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan verilen hapis cezalarını bozdu. Daire, Türköne'nin tahliyesine karar verdi.

Zaman gazetesi eski yazarları hakkındaki davada İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Bulaç, Alpay ve Türköne, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan hapis cezası almıştı.

Kararın temyiz incelemesini tamamlayan Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi, Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne hakkındaki hükümleri "eksik inceleme" nedeniyle bozdu.

Sanıkların eylemlerinin mevcut dosya durumuna göre "örgüte yardım" suçunu oluşturduğu, dosyadaki eksik incelemeler tamamlandıktan sonra karar verilmesi gerektiği belirtildi. Tutuklu sanık Türköne'nin, tutuklu bulunduğu süre dikkate alınarak tahliyesine karar verildi.

BAHÇELİ YENİDEN YARGILANMASINI TALEP ETMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ-PYD davasında 10 yıl 6 ay hapis cezası alan Mümtazer Türköne'nin yeniden yargılanmasını talep etmişti.

Bahçeli, şöyle konuşmuştu:

"Bugün Ülkücü şehidimiz Mustafa Türköne'nin şehadetinin 41.yıldönümüdür. 23 Haziran 1979'da 21 yaşındayken şehit düşmüştü. Ağabeyi Mümtazer Türköne ise cezaevindedir. Mümtazer Türköne'yi öğrencilik yıllarından itibaren tanırım. Aleyhe de pek çok yazısı ve beyanatı olmuştur.

Ülkücü şehidimizin ağabeyi olan ve geçmişte davamıza emek vermiş Mümtazer Türköne'nin gerçekten suçlu olup olmadığına karar verecek yegâne merci Türk adaletidir. Adil ve hakkaniyetli yargılamayla Mümtazer Türköne'nin üzerine atılı isnatların netleşmesi de mümkün olacaktır.

Dileğim bir haksızlık varsa bunun acilen düzeltilmesidir. Osman Kavala'nın, Altan kardeşlerin, Nazlı Ilıcak'ın ve daha pek çok sorunlu kişinin masum gösterilmeye çalışıldığı bir yerde şehit ağabeyi Mümtaz'er Türkönenin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir"

Son Dakika: Eski Zaman Gazetesi yazarı Mümtazer Türköne, tahliye edildi

Son Dakika Güncel Son Dakika: Eski Zaman Gazetesi yazarı Mümtazer Türköne, tahliye edildi - Son Dakika

YORUMLAR (6)
  • ANGARALI : lafa bak ülkücü şehitmiş ne şehidi bu ülkede şehitlikte ele ayağa düştü aslında devlet bahçeli seninde geçmişin temiz değil seninde elin kanlı aslında bu ülkede adalet hukuk olmuş olsa senin gibi geçmişi karanlık bu ülkenin halklarına zarar vermiş silah sıkmış eli kanlı biri olarak cezaevinde olman gerekirdi sen hiçbirzaman mahsum olmadın şimdi çıkmışsın şehitmiş ne şehidi şehide kurban ol sen şehit savaşlarda olur sen ise amerikanın taşeronusun Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
  • Uzm: Kardeşi hangi düşmanla çarpışmış şehit olmuş.Şehitlik bu kadar kolay mi. O zaman her siyasi düşünce de olan ölünce şehit mi diyecek ler bir birlerine Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika: Ortaokullarda 5., liselerde de 9. sınıflar 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlıyor Dünyanın en hızlı büyüyen yayıncısı Rachell Hofstetter'ın yayını bir ayda 11 milyon kez izlendi Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait iki İHA'yı düşürdü Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Bu görüntüler bugün çekildi! Alanya'da sahiller yaz aylarını aratmadı Yakalı toy kuşu, 7 yıl sonra bu kez Trabzon'da görüldü BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti