Son Dakika Haberleri: Filistin Lideri Abbas, İsrail ve ABD'ye Meydan Okudu: Gösterilerimiz Devam Edecek

Filistin Lideri Abbas, İsrail ve ABD'ye Meydan Okudu: Gösterilerimiz Devam Edecek

9 ay önce

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas "ABD'nin arabulucu rolü bitmiştir. Hiçbir şekilde barışçıl gösterilerimizi sona erdirmeyeceğiz!" sözleriyle ABD ve İsrail'e meydan okudu.

ABD'nin İsrail Büyükelçiliğni Kudüs'e taşımasının ardından Gazze başta olmak üzere Filisitin'in dört bir yanınında gösteriler düzenlenmeye başladı. Gösterilerde İsrail askerlerinin müdahalesi sonucu 50'nin üzerinde Filistinli yaşamını yitirdi.

ABD VE İSRAİL'E MEYDAN OKUDU

Gösteriler sonrası Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas kameralar karşısına geçti. Abbas, "Filistin bizim toprağımız!" deyip, İsrail ve ABD'ye meydan okudu.

"GÖSTERİLERE SON VERMEYECEĞİZ!"

İşte Mahmud Abbas'ın konuyla ilgili sözleri:

Bu topraklar bizimdir. Bizim atalarımızın topraklarıdır. Halkımız hiçbir şekilde barışçıl gösterilerden vazgeçmeyecektir. Hiçbir şekilde bu barışçıl gösterilerimizi sona erdirmeyeceğiz. Bu hareketle ABD kendisini siyasi sürecin dışına itmişti. ABD Ortadoğu'daki barış sürecinin artık arabulucusu değildir. ABD'nin aarabuluculuğunu kesinlikle kabul etmiyoruz.

TÜRKİYE VE DÜNYADAN ABD VE İSRAİL'E SERT TEPKİ GELDİ

Büyükelçiliğin Kudüs'e taşınmasının ardından Avrupa Birliği, İran ve Arap dünyasından tepki sesleri yükseldi.

Türkiye'den de Dışişleri Bakanlığından konuyla ilgili yapılan açıklamada İsrail'in saldırısı ve ABD'nin Büyükelçiliği taşıması sert bir dille kınandı.

"BU KARARI YOK HÜKMÜNDE SAYIYORUZ!"

Başbakan Binali Yıldırım ise konuyla ilgili Ankara'da yaptığı açıklamada, "ABD malesef, sivilleri katleden İsrail yönetiminin yanında fütursuzca yer almış ve bu insanlık suçuna ortak olmuştur. Bunun bilinmesini istiyoruz. Bu kararı bir kez daha şiddetle kınıyoruz ve yok hükmünde sayıyoruz." ifadelerini kullandı.

Londra'da Konuşan Erdoğan'dan ABD'ye Kudüs Tepkisi: Karar Talihsizlik, Reddediyoruz!

Filistin'de Katliam Yapan İsrail'e Trump'tan Övgü Geldi: İsrail için Harika Bir Gün

Gazze'deki Katliama Türkiye'den Sert Tepki: İsrail'in Utanç Duvarına Eklenen Yeni Bir Cinayet

İsrail Katliam Yaparken ABD'nin Kudüs Büyükelçiliği Açıldı, Trump'tan İlk Açıklama Geldi

Onlarca Filistinliyi Şehit Eden İsrail'in Savaş Uçakları Gazze'yi Vurdu
Hakkında Soruşturma Başlatılan Müjdat Gezen: Kimin Kaçacağını Biliyorum Ama Söylemem Altıncı Gol Geldi! Trabzonspor, Medipol Başakşehir Karşısında

Megastar Tarkan, Eşinin Kıskançlık Krizlerine Daha Fazla Dayanamadı