Son Dakika Haberleri: Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ABD Askerlerini Hedef Alan Saldırıyla İlgili Konuştu: DEAŞ Sona Ermedi

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ABD Askerlerini Hedef Alan Saldırıyla İlgili Konuştu: DEAŞ Sona Ermedi

2 ay önce

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Münbiç'te ABD askerlerini hedef alan saldırıyla ilgili konuştu. Macron, "ABD askerlerinin ölümü DEAŞ ile savaşın sona ermediğini gösteriyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Suriye'nin Menbiç kentinde gerçekletirilen ve 2 ABD askerinin ölümü ile sonuçlanan intihar saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Suriye'de kalacağız diyen Macron, "ABD askerlerinin ölümü, DEAŞ ile savaşın sona ermediğini gösteriyor. Suriye ve Irak'taki varlığımızı gelecek yıl da koruyacağız." dedi.

"SURİYE VE IRAK'TAKİ ASKERİ VARLIĞIMIZI KORUYACAĞIZ"

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, " Münbiç'te ABD askerlerinin ölümü DEAŞ'ın bitmediğini gösteriyor. Suriye ve Irak'taki askeri varlığımızı gelecek yıl da koruyacağız" dedi.

NE OLMUŞTU?

Dün, ABD askerlerinin devriye gezdiği Münbiç'te düzenlenen intihar saldırısında 2 ABD askeri, 1 ABD Savunma Bakanlığı görevlisi ve 1 sözleşmeli personelin de aralarında olduğu 13 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıyı DEAŞ üstlenmişti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den çekilme kararının ardından Macron, Fransa'nın bölgede kalacağını duyurmuştu.
Polis Memurunun Ekip Otosunda Cinsel Saldırı Davası Sonuçlandı 14 Yaşında Baba Katili Olan Çocuğun Savunması: Niyetim Öldürmek Değildi

Azeri Model Mahbuba Mammadzada, Bekaretini 2 Milyon Sterline Sattı