Son Dakika! Gazeteci Sedef Kabaş'ın tutukluluğuna yönelik yapılan itiraz kabul edilmedi - Son Dakika

Son Dakika! Gazeteci Sedef Kabaş'ın tutukluluğuna yönelik yapılan itiraz kabul edilmedi

26.01.2022 12:48

Son dakika! Gazeteci Sedef Kabaş, Erdoğan'a yönelik sarf ettiği sözler sebebiyle "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamasıyla tutuklandı. Kabaş'ın avukatı tarafından tutuklanmasına yönelik yapılan itiraz İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi'nce reddedildi.

Bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik söylediği sözler nedeniyle gazeteci Sedef Kabaş hakkında, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı. Daha sonra savcılıktaki işlemlerinin ardından tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen Kabaş, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan tutuklandı.

"HUKUK YOLUYLA MÜCADELE EDECEĞİZ"

Bugünse 22 Ocak'tan beri tutuklu bulunan Kabaş'ın avukatı Uğur Poyraz açıklamalarda bulundu. Poyraz, Kabaş'ın tutukluluğuna ilişkin yapılan itirazın Asliye Ceza Mahkemesi tarafından reddedildiğini açıkladı. Poyraz'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Müvekkilim Sedef Kabaş'ın tutukluluğuna yaptığım itirazı asliye ceza mahkemesi reddetti. Yargı üzerindeki ağır baskıya karşı hukuk yoluyla mücadele edeceğiz ve Sedef Kabaş'ı özgürlüğüne kavuşturacağız."

Son Dakika! Gazeteci Sedef Kabaş'ın tutukluluğuna yönelik yapılan itiraz reddedildi

MAHKEMENİN GEREKÇESİ

Mahkemenin ret gerekçesinde ise "tutuklama kararına yapılan itirazın yerinde olmadığı, suçun nitelikli haliyle alenen işlenmiş olduğuna dair kuvvetli şüphe oluştuğu ve şüphelinin benzer suçtan daha önceden hakkında yargılama yapıldığı da dikkate alınarak İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliğinin kararında usul ve yasaya aykırı bir yön bulunmadığı kanaatine varıldığı" belirtildi.

YORUMLAR (1)
  • Caner kayalı: Ülkemiz aleyhinde kullanılmak üzere yetiştirilmiş kişilerden biri olduğundan şüphelendiğim bir kaç kişiden birisidir.Çok rahat hallerinden,Çok bilinçli hareketlerinden ve sanki birilerine çok güvendiği belli olan kendine aşırı güven veren davranışlarından proje olarak görevli,istendiği andan istenileni yapmak üzere bir kenarda bekletilen bir görevli diye düşünüyorum.Şahsi bir tahminim bu benim.Dünyada ülkeleri dizayn etmek ile meşgul eller var.Çok büyük yatırımları var bunların.Ama bizde uyandık Cevap Yaz 4 1 Yayından Kaldır
500
Yöresel ev yemekleri tanıtıldı Yöresel ev yemekleri tanıtıldı Sigara ve alkollü içeceklerde ÖTV tutarı arttı Sigara ve alkollü içeceklerde ÖTV tutarı arttı 400 bin ton şeker ithalatı için tarife kontenjanı açılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de 400 bin ton şeker ithalatı için tarife kontenjanı açılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de

Son Dakika Güncel Son Dakika! Gazeteci Sedef Kabaş'ın tutukluluğuna yönelik yapılan itiraz kabul edilmedi - Son Dakika


Advertisement