Son Dakika! Gine Körfezi'nde 15 Türk denizciyi esir alan korsanlarla ilk temas kuruldu - Son Dakika

Son Dakika! Gine Körfezi'nde 15 Türk denizciyi esir alan korsanlarla ilk temas kuruldu

28.01.2021 16:48

Son dakika! Boden Denizcilik, Gine'de 15 Türk gemiciyi kaçıran korsanların şirketin Almanya şubesiyle temas kurduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada mürettebatın durumunun iyi olduğu aktarıldı.

Nijerya açıklarında kaçırılan M/V Mozart adlı konteyner gemisinde korsanlar tarafından rehin alınan 15 Türk denizci hakkında Boden Denizcilik'ten açıklama yapıldı. Korsanlarla iletişime geçildiği belirtilirken, 15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi olduğu, yara almadıkları aktarıldı.

Boden Denizcilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"23 Ocak 2021 tarihinde Sao Tome açıklarında kaçırılan konteyner gemisi MOZART'ın mürettebat üyeleriyle iletişim kurmuştur. Bu kapsamda 15 mürettebatın tamamının sağlık durumlarının iyi, yara almamış ve birlikte olduğu bilgisi elde edilmiştir.

İLK VE TEK ÖNCELİK EKİP ARKADAŞLARI

Boden Denizcilik ve Boden Denizcilik'in Borealis Denizcilik'teki ortakları ilk ve tek öncelikleri olan ekip arkadaşlarının en hızlı bir şekilde serbest bırakılmalarını sağlamak için tüm çabayı göstermeye devam etmekte ve alıkonan denizcilerin aileleri ile sürekli iletişim halinde olmayı sürdürmektedir.

Boden ve Borealis Denizcilik, mürettebatının ve mürettebat ailelerinin güvenlik ve sağlığının korunması için konu ile ilgili ek bir yorumda bulunmayacaktır"

"MÜRETTEBATI GETİRMEK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ"

Öte yandan Boden Denizcilik Genel Müdürü Levent Karsan, "Mürettebatı Türkiye'ye sağ salim getirmek için ne gerekiyorsa yapacağız" ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (7)
  • Tr: Bizim ülkenin oralarda borusu ötmez kaldiki zaten bunları yapanlar ab ve ABD amaç tr yıldırmak biri demiş şu verdik felem ama şunu. Unutmayın onları korkutan devletler var ölümle sen u verirsin o tehdit eder o sana kalmış politika bu nasıl verim aldığına bağlı Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • Hkn: Siz önce ülkemizdeki fakirlere yardım edin. Tutturmuşlar afrika, Suriye Somali.... Önce komşudan başla yardıma.. Gerii nesil olduk gittik Cevap Yaz 1 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Nijerya'da 7 Boko Haram lojistik tedarikçisi yakalandı Nijerya'da 7 Boko Haram lojistik tedarikçisi yakalandı Şehidin baba ocağına Türk Bayrakları asıldı Şehidin baba ocağına Türk Bayrakları asıldı Gültekin Uysal'dan 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda KKTC'den Temsilci Olmamasına Tepki: 'Sormazlar Mı; Sen Tanımıyorken Kim Tanısın' Gültekin Uysal'dan 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda KKTC'den Temsilci Olmamasına Tepki: 'Sormazlar Mı; Sen Tanımıyorken Kim Tanısın'

Son Dakika Güncel Son Dakika! Gine Körfezi'nde 15 Türk denizciyi esir alan korsanlarla ilk temas kuruldu - Son Dakika


Advertisement
Haberi Paylaş