Bakırköy ve Beyoğlu'nda değnekçilik yapan 4 kişi gözaltına alındı - Son Dakika

Bakırköy ve Beyoğlu'nda değnekçilik yapan 4 kişi gözaltına alındı

İstanbul Beyoğlu'nda "değnekçi" diye tabir edilen 2 korsan otoparkçı suçüstü yakalandı. Bakırköy'de ise boş sokak için sürücülerden 10 lira isteyerek değnekçilik yapan 2 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da Bakırköy ve Beyoğlu ilçelerini mesken tutan 4 değnekçi, polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri korsan otoparkçılığı önleme amaçlı çalışmalarına devam ediyor.

VATANDAŞTAN PARA İSTEDİKLERİ SIRADA YAKALANDILAR

Bu kapsamda, Beyoğlu'nda Taksim Turan Caddesi ve Basmalı Tulumba Sokak'ta 2 kişinin korsan otoparkçılık yaparak vatandaştan para istedikleri görülmesi üzerine takibe alındı. Takip edilen Cumali M. ve Selim Berk B. suçüstü yakalandı.

Bakırköy ve Beyoğlu'nda değnekçilik yapan 4 kişi gözaltına alındı

Şüpheliler hakkında 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun "Karayolu üzeri park yerindeki araçlardan park yerini tespite yetkili idarece veya bu idare tarafından işletme izni verilmediği halde park ücreti almak veya almaya teşebbüs etmek" içerikli 79. maddesi gereğince adli işlem başlatıldı.

BAKIRKÖY'DE DE İKİ DEĞNEKÇİ GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan, Bakırköy'de cadde ve sokaklardaki resmi otopark görevlilerinin çalışma saatlerinin bitmesiyle birlikte ortaya çıkarak, boş sokak için sürücülerden 10 lira isteyerek değnekçilik yapan 2 kişi gözaltına alındı.

Bakırköy'de boş sokaklarda bekleyen değnekçiler, sürücülerin araçlarını park etmesini bekliyor. Araçlarını park etmek isteyenlerden 10 lira para isteyen bir değnekçi, sürücülere çeşitli noktaları göstererek buralara aracını park edebileceğini söylüyor. Otopark pazarlığı, sürücünün bölgeden ayrılmasıyla son buluyor. Görüntülerin basında yer almasının ardından Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri, bölgede çalışma başlattı.

25 SUÇ KAYDI BULUNUYOR

Yapılan takip sonucu değnekçilik yaptığı belirlenen Savaş Ç. ve Nabijon E. yakalanarak gözaltına alındı. Savaş Ç.'nin 13'ü korsan otoparkçılık olmak üzere toplam 25 suç kaydı bulunduğu tespit edildi.

2 şüpheli hakkında "Karayolu üzeri park yerindeki araçlardan park yerini tespite yetkili idarece veya bu idare tarafından işletme izni verilmediği halde park ücreti almak veya almaya teşebbüs etmek"ten işlem yapıldı.

Bakırköy ve Beyoğlu'nda değnekçilik yapan 4 kişi gözaltına alındı

Haber Yayın Tarihi: 09.08.2020 18:39 - Kaynak: AA

Son Dakika 3. Sayfa Bakırköy ve Beyoğlu'nda değnekçilik yapan 4 kişi gözaltına alındı - Son Dakika

YORUMLAR (11)
  • Fenerli: Her yer degnekçi tatil beldelerinde yola park ediyoz degnekçiler arabaya zarar verirler korkusuyla Veriyoruz parayı polis zabıtada köşede çay içiyor ülkede inanılmaz bir kural tanımamazlık boşvermişlik var sonumuz hayrolsun inş. Cevap Yaz 5 0 Yayından Kaldır
  • Ferhat : 25 suç kaydı var ve dışarda. Hkim ve Savcılarımız serbest bırakır rahat olun. Taki birini öldürene kadar. Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Maske takmadığı için ceza yazılmak istenen kişi polisin dalgınlığından faydalanıp kaçtı Son Dakika: Niğde'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi 51 yaşındaki Jennifer Lopez'den gençlere taş çıkartan bikinili poz Trump'a zehirli paketin Kanada'dan gönderildiği tespit edildi Songül Karlı, "Hep bir yerlerin konuşuluyor" diyen oğluyla çekildiği fotoğrafını paylaştı Annie Kilner'ın, Kyle Walker'la ayrı oldukları sürede 20 yaşında biriyle ilişki yaşadığı ortaya çıktı Niğde'de yaşanan trafik kazasında 3 tekvandocu hayatını kaybetti Çöp arabasını özenle temizleyen temizlik işçisi sosyal medyada ilgi odağı oldu