Son dakika haber: Brezilya'da Sağlık Bakanlığına, görevi dört aydır vekaleten yürüten General Pazuello atandı - Son Dakika

Son dakika haber: Brezilya'da Sağlık Bakanlığına, görevi dört aydır vekaleten yürüten General Pazuello atandı

Son dakika gündem haberi... Brezilya'da Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, Sağlık Bakanlığına, görevi dört aydır vekaleten yürüten General Eduardo Pazuello'yu atadı.

Son dakika haber: Brezilya'da Sağlık Bakanlığına, görevi dört aydır vekaleten yürüten General Pazuello atandı, System.String[]

Brezilya'da Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, Sağlık Bakanlığına, görevi dört aydır vekaleten yürüten General Eduardo Pazuello'yu atadı.

Bolsonaro, Başkanlık Sarayı'nda düzenlenen törende Pazuello'nun bakanlık görevine asaleten atanmasını sağlayan başkanlık kararnamesini imzaladı.

Pazuello, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) en yoğun etkilenen ülkelerden biri olan Brezilya'da salgının başından bu yana göreve getirilen üçüncü bakan oldu.

Bolsonaro, Pazuello'dan önceki bakanlardan Louis Mandetta'nın görevine 16 Nisan'da son vermiş, yerine gelen Nelson Teich, daha bir ayı tamamlamadan 15 Mayıs'ta istifa etmişti.

Her iki bakan da Bolsonaro'nun salgının boyutunu küçümseyen ve karantina tedbirlerine karşı tavır alan tutumu nedeniyle devlet başkanı ile anlaşmazlığa düşmüştü.

Kendisi de eski bir asker olan Bolsonaro, Teich'in istifasının ardından muvazzaf General Pazuello'yu geçici olarak göreve getirmişti. Bir ikmal subayı olarak lojistik alanında tecrübesi bulunan Pazuello'nun sağlık alanında deneyimi bulunmuyor.

Kovid-19 verilerinin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre Brezilya, ABD ve Hindistan'ın ardından dünyada en fazla Kovid-19 vakasının tespit edildiği ve ABD'nin ardından en fazla ölümün kaydedildiği ülke konumunda bulunuyor.

Brezilya'da bugüne dek 4 milyon 421 bin 686 vaka görülürken, virüs nedeniyle 134 bin 174 kişi hayatını kaybetti.

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 12:57 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haber: Brezilya'da Sağlık Bakanlığına, görevi dört aydır vekaleten yürüten General Pazuello atandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüs karantinasından kaçanlar için yeni önlem: Elektronik kelepçe geliyor 60 yaşında kendi işini kurdu, iş yerinde komşularını istihdam etti Gasp edilip 7 metre yükseklikten atılan Muhammed, yaşadığı dehşet anlarını anlattı Rusya'dan koronavirüsle ilgili umut veren açıklama: Ömür boyu bağışıklık kazanmak mümkün Korkunç olay! Genç kadın 4 caninin tecavüzüne uğradı, yetmedi dilini kestiler Alman yüzücü Krawzow, dünyaca ünlü dergiye üstsüz poz veren ilk engelli sporcu oldu Lille formasıyla ilk golünü atan Burak Yılmaz, Fransız basınında manşet oldu 3 can alan taksici kavgasında kan donduran görüntü! Önce vurdu, sonra arabayla üstünden geçti