Son dakika haber... DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1 - Son Dakika

Son dakika haber... DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1

13.09.2020 08:43
Son dakika haber... DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1, System.String[]

Son dakika haberi... CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, AK PARTİ İSTANBUL 100 BİN YENİ ÜYE PROGRAMI'NDA KONUŞTU* ERDOĞAN'DAN MACRON'A TEPKİ: MACRON SENİN ZATEN SÜREN AZ KALDI* ERDOĞAN: TÜRKİYE VARSA BİZ VARIZ.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, AK PARTİ İSTANBUL 100 BİN YENİ ÜYE PROGRAMI'NDA KONUŞTU

* ERDOĞAN'DAN MACRON'A TEPKİ: MACRON SENİN ZATEN SÜREN AZ KALDI

* ERDOĞAN: TÜRKİYE VARSA BİZ VARIZ. TÜRK MİLLETİ GÜÇLÜYSE BİZ DE GÜÇLÜYÜZ

Haber: DHA -Kamera: Harun UYANIK/ İSTANBUL DHA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul 100 Bin Yeni Üye Programı'na katıldı. Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Yeni üyelerin partiye kazandırılmasında emeği geçen, katkısı olan tüm teşkilat mensuplarını tebrik eden Erdoğan, şöyle konuştu: 'Üye Sayımız Artıyor, Ailemiz Büyüyor' sloganıyla yürüttüğümüz bu çalışmanın bereketli bir şekilde neticelendiğini görüyoruz. Salgınla mücadele kuralları bizi üye çalışmalarında yeni yöntemler geliştirmeye yöneltti. Her şeyin dijitalleştiği bir devirde siyasetin bunun dışında kalması elbette düşünülemez. Biz de üye başvurularını internet üzerinden alacak bir sistem kurduk. Yeni üyelerimizden 11 binin ön başvurularını 'akuyelikistanbul.org' internet sitesi aracılığıyla aldık. Buradan başvuran vatandaşlarımızı bizzat evlerinde ziyaret ederek, üye kayıtlarını kesinleştirdik. Yeni üye seferberliğinin parti teşkilatlarımıza farklı bir dinamizm, yepyeni bir heyecan kazandırdığını görüyoruz. Salgın sebebiyle yüz yüze iletişimin zorlaştığı, dünyanın birçok ülkesinde hayatın neredeyse durma noktasına geldiği bir dönemde İstanbul Teşkilatımızın bu kampanyası çok da değerlidir, anlamlıdır. Önümüzdeki süreçte 'TAMAM' diye sloganlaştırdığımız temizlik, maske, mesafe tedbirlerini harfiyen uygulayarak partimize yeni üyeler kazandırma çalışmalarına devam edeceğiz. Hamdolsun bugün AK Parti 10,5 milyonu aşkın üyesiyle bırakın Türkiye'yi, dünyanın sayılı siyasi hareketlerinden biridir." dedi.

AK PARTİ MİLLETİN PARTİSİDİR

Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "83 milyonun her bir ferdini kucaklamaya çalışacağız. Yeni isimlerle yeni yüzlerle yeni hizmet erleriyle kadrolarımızı tahkim ederken tek bir gönüldaşımızı dahi dışarıda bırakmayacağız. Hiç kimseyi dışlamadan, kırmadan, dökmeden, hatta varsa kırık kalpleri tamir ederek faaliyetlerimizi yürüteceğiz. Daha önce de ifade etmiştim, bu vesileyle tekrar altını çizerek söylemek istiyorum. AK Parti milletin partisidir. 83 milyonun tamamının partisidir. Bu partiyi kuran da 18 yıl boyunca iktidarda tutan da milletimizin bizatihi kendisidir. Milletimizin sinesinden çıkmış bir hareket olarak bizim kimseyi dışlamaya, kimseyi ötekileştirmeye, kimseyi inancından, fikrinden, hayat tarzından ötürü hor, hakir görmeye hakkımız yoktur. Önce millet, önce memleket diyen Türkiye eksenli hareket eden herkese elimizi uzatmak durumundayız. Bugüne kadar uzattık, uzattığımız için de Allah'a hamdolsun güçlüyüz."

BATILI EFENDİLERİNE ŞİRİNLİKYAPAN KALEMŞÖRLER VARErdoğan, AK Parti çatısı altında terör ve şiddetle arasına mesafe koyan herkese, ne kadar aykırı olursa olsun her türlü görüşe yer olduğunu, hakaret içermediği sürece partinin güçlenmesine katkı yapacak her türlü eleştiriye de kapının sonuna kadar açık olduğunu belirtti. Erdoğan, "Türkiye olarak aynı anda birden çok cephede çetin bir mücadele veriyoruz, içeride veriyoruz, sınır ötesinde veriyoruz, ötenin ötesinde de veriyoruz. Sadece sınırlarımız içinde değil, Irak'tan Suriye'ye, Akdeniz'den Ege'ye kadar geniş bir alanda emperyalizmin farklı yüzleriyle muhatap oluyoruz.Bir asır önce Anadolu'yu işgal edenlerle bugün Libya'da Doğu Akdeniz'de karşımıza dikilenler arasında niyet ve saik bakımından hiçbir fark yoktur. O dönemde işgalcilere alkış tutanlar olduğu gibi bugün de farklı kisveler altında mandacılığı savunanlar var. O dönemde işgalcilerle bir olup millete ihanet edenler olduğu gibi bugün de gavurun kılıcını sallayanlar var. O dönemde kalemini işgalcilerin emrine verenler olduğu gibi bugün de Batılı efendilerine şirinlik yapan kalemşörler var."

TÜRKİYE'YE DİZ ÇÖKTÜRMEK İÇİN HER YOLU DENİYORLARGezi olaylarıyla fitili ateşlenen, 17-25 Aralık girişimiyle devam eden, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsüyle ayyuka çıkan saldırıların yegane hedefinin 100 yıl önce yarım kalmış hesabı görmek olduğunu belirterek, bu coğrafyada ve dünyanın pek çok yerinde yapılanların ülkeye de uygulanmak istendiğini söyleyen Erdoğan, şunları ifade etti:  "Ülkemizi terörle baskıyla ekonomik tetikçileriyle hedef alanların amacı bizi onurlu ve kararlı duruşumuzdan vazgeçirmektir." diyen Erdoğan, şunları söyledi: "Böyle başkalarıyla bize kalkıp da ekonomik destur çekmeye çalışanlar kusura bakmasınlar. Bunların derdi ne AK Parti'yledir, ne Tayyip Erdoğan'ladır. Bunların derdi milletimizin bizatihi kendisiyledir. Toprağından devletine kadar Türkiye'nin varlığıyladır. AK Parti ve Tayyip Erdoğan üzerinden Türkiye'yi teslim almak, Türkiye'ye diz çöktürmek için her yolu deniyorlar."

MACRON SENİN ZATEN SÜREN AZ KALDI, GİDİCİSİNErdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un "Bizim problemimiz Türk milletiyle değil, bizim problemimiz Erdoğan'la, Erdoğan'ı indirmemiz lazım" dediğini hatırlatarak, "Macron senin zaten süren az kaldı. Gidicisin. Ben sana birkaç yıl önce ne demiştim? Bir telefon görüşmemizde, bak tarih bilgin hiç yok, önce tarih öğren demiştim ve Türkiye'ye tarih dersi verme. Biz sizi Cezayir'den tanırız. Bir milyon Cezayirliyi siz öldürdünüz, 800 bin Ruandalıyı siz öldürdünüz. Biz sizi Libya'dan tanırız. Yüz binlerce Libyalıyı siz öldürdünüz. Bize insanlık dersi veremezsiniz. Biz Osmanlı olarak buralara gittiğimiz zaman barışı götürdük, buralara gittiğimizde insanlığı götürdük. Önce bunu öğren. Tabi bunu hazmedemiyor, onun için çıldırıyorlar." diye konuştu.

TÜRKİYE VARSA BİZ VARIZ, TÜRK MİLLETİ GÜÇLÜYSE BİZ DE GÜÇLÜYÜZErdoğan medya ve siyaset mühendisliklerine rağmen halen Türkiye'nin en güçlü partisi olduklarını ve bunun sebebinin milletimizin basiret ve feraseti olduğunu ifade ederek,  "Son 18 yıldır partimiz üzerinde oynanan oyunların hepsi Anadolu insanının irfanı karşısında başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Şimdi dertleri ne? 'Eyvah Barbaros DoğuAkdeniz'de. Bir taraftan sismik araştırmalar öbür taraftan sondaj çalışmaları.Eğer bir de Türkiye petrolü bulduysa, doğal gazı bulduysa vay halimize.' Dertleribu. Çalış senin de olur. Biz şu anda çalışıyoruz. İki tane sismik araştırma gemimiz var. 3 tane sondaj gemimiz var ve bunlarla gece gündüz demeden çalışıyoruz ve çalışacağız. Rabbim bunun neticesini de bizlere nasip edecek."- "Türkiye varsa biz varız, Türk Milleti güçlüyse biz de güçlüyüz" dedi.

TÜRKİYE HEDEFLERİNE YAKLAŞIYORSA İŞİMİZİ DOĞRU YAPIYORUZ DEMEKTİR.Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "AK Parti Türkiye'yi savundukça, büyük ve güçlü Türkiye davasına omuz verdikçe milletimiz de AK Parti'ye destek olmayı inanıyorum ki sürdürecektir. Bugün geldiğimiz noktada AK Parti'nin kaderiyle ülkemizin kaderi bütünleşmiştir. Türkiye varsa, ayaktaysa, güçlüyse, bilim ve fene doğru ilerliyorsa, AK Parti işini doğru yapıyor demektir. Bırakın bu ülkenin başına bir şey gelmesini, ayağına taş değse bunun vebali hepimizin üzerinedir. Kardeşlerim, unutmayın Türkiye varsa biz varız, Türk Milleti güçlüyse biz de güçlüyüz. Türkiye hedeflerine yaklaşıyorsa işimizi doğru yapıyoruz demektir. Ülke ve millet düşmanlarının hedefindeysek doğru yönde yürüyoruz demektir. Milletin ve ümmetin dualarını alıyorsak, istikamet üzereyiz demektir. Mazlumların ve mağdurların umudu olmayı sürdürüyorsak hakka ve hakkaniyete uygun şekilde çalışıyoruz demektir. Hakkın ve halkın rızası dışında bir hesap asla gütmüyoruz. AK Parti olarak 19 yıldır hep bu şekilde çalıştık. Milletimizin gönlünde hep bu şekilde yer edindik. Girdiğimiz tüm mücadelelerden yine bu şekilde başarı ile çıktık. Yine bugün de yarın da ne yapacaksak, hangi mücadeleyi vereceksek yine milletimizle birlikte gerçekleştireceğiz. Allah'ın izniyle ülkeye ve millete hizmet yolundan asla dönmeyeceğiz."

ÖNCE 2023 SONRA 2024'TE İSTANBUL HALKININ TEVECCÜHÜNÜ REKOR OY ORANLARIYLA SANDIĞA YANSITACAĞIMIZA İNANIYORUM"Şehitlerimizle beraber yürüyoruz. Rabbim şehitlerimize rahmet eylesin, bizleri onlarla beraber sevgili habibinin Liva'ul Hamd ismiyle müsemma sancağı altında bizleri haşreylesin." diyen Erdoğan, şöyle konuştu: "Tarihimizin en kritik döneminde sizlere karşımdaki bu kadroya, çok önemli görevler düşüyor. Her birinizin omuzlarında taşıdığı bu sorumluluğun bilinciyle hareket edeceğinden ben şüphe duymuyorum. Size inanıyor ve güveniyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Bu kutlu yolculukta her birinize Mevladan muvaffakiyetler diliyorum. Partimiz ve davamız için İstanbul'un ne kadar önemli olduğunu sizler zaten biliyorsunuz. Hep birlikte çok daha fazla çalışarak, önce 2023 sonra 2024'te İstanbul halkının teveccühünü rekor oy oranlarıyla sandığa yansıtacağımıza inanıyorum. Aynı neticeyi Türkiye genelinde de elde edeceğiz. AK Parti ailesine yeni katılan tüm dava arkadaşlarıma 'aramıza hoşgeldiniz' diyorum. İstanbul İl Başkanımıza ve ekibine gayretleri için gençlik ve kadın kollarına teşekkür ediyor ve sizleri Allah'a emanet ediyorum, kalın sağlıcakla" Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile genel başkan yardımcıları ve bazı milletvekilleri de programa  katıldı. Sosyal mesafe kuralına uygun şekilde oturarak, program takip edildi. "Seninle her şeye varım" şarkısı eşliğinde kürsüye çıkan  Erdoğan, 100 bininci üye Kevser Sevinç ile tanışarak tebrik etti. Erdoğan'a Kufi ile yazılan, İstanbul'un fethini müjdeleyen bir tablo hediye edildi.

Görüntü dökümü: -------------Erdoğan'ın konuşması-Genel ve detaylar

12.09.2020 - 21.06 Haber Kodu : 20091225712.09.2020 - 21.09 Haber Kodu : 20091225812.09.2020 - 21.31 Haber Kodu : 20091225912.09.2020 - 22.18 Haber Kodu : 200912266

==========================

2- SİLİVRİ'DE JANDARMADAN DÜĞÜNLERDE KORONAVİRÜS DENETİMİ

Haber-Kamera: Uğur Samet AVCI/ İSTANBUL DHA İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Asayiş Timlerince Silivri'nin Selimpaşa Mahallesi'nde kına ve düğün merasimlerinde koronavirüs denetimi gerçekleştirildi. "Sağlığımız için hepimiz için" parolasıyla yapılan denetime 598 personel katıldı. Denetimlerde ekipler, vatandaşlara sık sık sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda uyarılarında bulundu.

BİR SAAT KURALINA UYULUP UYULMADIĞI KONTROL EDİLDİDenetimde İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 1 saatlik süre kısıtlamasına uyulup uyulmadığı, sadece ambalajlı olmak kaydıyla su servisinden başka bir ikram yapılıp yapılmadığı, düğün merasimi esnasında gelin ve damat hariç olmak üzere oyun, dans ve halay çekilip çekilmediği, sosyal mesafe kuralına ve maske kullanımı zorunluluğuna uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Ayrıca gelin ve damadın birinci derece yakınları hariç  65 yaş üstü ve 15 yaş altı kişilerin de düğün merasimine katılıp katılmadıkları da kontrol edildi.

JANDARMADAN EVLENEN ÇİFTLERİ TEBRİK  Jandarma ekipleri ayrıca  denetim için geldikleri düğün salonlarında  evlenen çiftleri tebrik ederek bir ömür boyu mutluluklar dilediler.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

- Denetimlerden detaylarGenel detaylar

12.09.2020 - 23.34 Haber Kodu : 200912273_

==========================

3- YILDIZ TİLBE'DEN HARBİYE AÇIKHAVA KONSERİ

* Koronavirüs tedbirleri kapsamında dinleyicilerin sosyal mesafe kuralına uygun şekilde oturmadıkları gözlenirken maske kuralına ise uyulduğu görüldü.

Haber-Kamera: Harun UYANIK/ İSTANBUL DHAÜnlü şarkıcı Yıldız Tilbe Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne aldı. Tilbe, hayranlarına unutulmaz anlar yaşattı.

Yıldız Tilbe 'Yıldızlar Geçidi' konserler serisi kapsamında bu akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne aldı. Tilbe'nin konserine hayranları yoğun ilgi gösterdi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında dinleyicilerin sosyal mesafe kuralına uygun şekilde oturmadıkları gözlenirken maske kuralına ise uyulduğu görüldü. Dinleyiciler, Tilbe'nin şarkılarına zaman zaman eşlik etti.

Görüntü dökümü: -------------Konserden görüntü-İzleyicilerden görüntü-Genel ve detaylar

13.09.2020 - 00.01 Haber Kodu : 200913001

========================

4- FATİH'TE CAMİDEN ÇIKAN KİŞİ BACAĞINDAN SİLAHLA VURULDU

ANIL UÇAN/İSTANBUL FATİH Vatan Caddesi'nde bulunan Molla Şeref Cami'sinden çıkan bir kişi, kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından bacağından vuruldu Olay, Vatan Caddesi'nde dün saat 17.00 sıralarında meydana geldi. İsmi öğrenilemeyen bir kişi Molla Şeref Cami'sinde namaz kıldıktan sonra aracına doğru ilerledi. Aracına binmek üzereyken, kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından bacağından silahla vuruldu. Yaralanan kişiyi arkadaşları arabasına bindirerek Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Olayın ardından ara sokaklara doğru kaçmaya başlayan saldırgan, izini kaybettirdi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Bir görgü tanığı, "Vurulan kişi az önce burada camiden çıktı. Namaz kılıyordu. Arabasına binmek üzereyken birisi, karşıdan bu tarafa geçip ona bir el ateş edip karşıya koştu. Vurulanın da arkadaşları peşinden koştular ama yakalayamadılar." dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Olay yerinden detaylar -Mermi kovanından detaylar -Vurulan kişinin teşbihinden detaylar -Görgü tanığı röp -Genel detaylar

12.09.2020 - 19.09 Haber Kodu : 200912240

============================

5- ERDOĞAN, AZERBAYCAN MİLLİ MECLİS BAŞKANI GAFAROVA'YI KABUL ETTİ

HARUN UYANIK/ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahiba Gafarova'yı kabul etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda katıldığı programların ardından Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'ne geçti. Erdoğan burada Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahiba Gafarova'yı kabul etti. Kabulde TBMM Başkanı Mustafa Şentop'ta yer aldı. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme yaklaşık 45 dakika sürdü.

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Son dakika haber... DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1 - Son Dakika


Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı salladı 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü Demirtaş ve Kavala sözleri tepki çeken Bülent Arınç'tan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler