ERMENİSTAN SALDIRILARINDA ŞEHİT OLAN AZERBAYCAN ASKERLERİ İÇİN İHSAN YEMEĞİ VERİLDİ - Son Dakika

ERMENİSTAN SALDIRILARINDA ŞEHİT OLAN AZERBAYCAN ASKERLERİ İÇİN İHSAN YEMEĞİ VERİLDİ

23.09.2022 10:05

IĞDIR'da yaşayan Azerbaycanlılar ile Iğdır Azerbaycan Evi Derneği tarafından Ermenistan saldırılarında şehit olan askerler için ihsan yemeği verildi.

IĞDIR'da yaşayan Azerbaycanlılar ile Iğdır Azerbaycan Evi Derneği tarafından Ermenistan saldırılarında şehit olan askerler için ihsan yemeği verildi.

Iğdır'da yaşayan Azerbaycanlılar ile Iğdır Azerbaycan Evi Derneği tarafından Ermenistan ordusunun Kelbecer, Laçın ve Daşkesen bölgelerinde düzenlediği saldırılarda şehit olan Azerbaycan askeri için Hacı Hacer Yusuf Camii aşevinde yemek programı düzenlendi. Vefat edenler için verilen, bölgede 'ihsan yemeği' olarak adlandırılan yemek programı, Iğdır Ehlibeyit Alimler Derneği Başkanı Zeki Tümay ve Cafer Yücal'ın Kur'an-ı Kerim okumasıyla başladı. Şehitler için duaların yapıldığı programda konuşan Iğdır Azerbaycan Evi Dernek Başkanı Serdar Ünsal, Ermeniler rahat durmuyor. 44 gün süren savaştan yenilgiyle çıktılar, fakat uslanmadılar. Her fırsatta Azerbaycan topraklarına saldırıyorlar. Güçlü Azerbaycan ordusu gereken cevabı veriyor. Son Ermeni saldırısında şehit olan askerler için Iğdır'da yaşayan Azerbaycan vatandaşlarıyla bir araya gelerek imece usulü ihsan yemeği verdik. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Her zaman Türkiye olarak Azerbaycan'ın yanındayız. Olmaya da devam edeceğiz diye konuştu.

Iğdır'da yaşayan Azerbaycanlılar da şehit olan askerler için rahmet dileyip, Azerbaycan ordusunun Ermenistan'a gereken dersi verdiğini ve savaşmaya hazır olduklarını söyledi.

YORUMLAR
500
Türk Kızılay, Azerbaycan'da Ermenistan'ın saldırılarından etkilenen bölgelerde oyun meydanları kurdu Türk Kızılay, Azerbaycan'da Ermenistan'ın saldırılarından etkilenen bölgelerde oyun meydanları kurdu İSTAD üyeleri Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına ilişkin açıklama yaptı İSTAD üyeleri Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına ilişkin açıklama yaptı Ermenistan askerlerinin ateş açması sonucu 3 Azerbaycan askeri yaralandı Ermenistan askerlerinin ateş açması sonucu 3 Azerbaycan askeri yaralandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ERMENİSTAN SALDIRILARINDA ŞEHİT OLAN AZERBAYCAN ASKERLERİ İÇİN İHSAN YEMEĞİ VERİLDİ - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement