Kahramanmaraş'ta toplu etkinliklere kısıtlama - Son Dakika

Kahramanmaraş'ta toplu etkinliklere kısıtlama

17.12.2020 11:08
Kahramanmaraş'ta toplu etkinliklere kısıtlama, System.String[]

Kahramanmaraş'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri ve suç işlenilmesinin önlenmesi amacıyla il genelinde toplantı, gösteri yürüyüşü, stant açma ve bildiri dağıtma gibi etkinlikler 14 gün süreyle yasaklandı.

Kahramanmaraş'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri ve suç işlenilmesinin önlenmesi amacıyla il genelinde toplantı, gösteri yürüyüşü, stant açma ve bildiri dağıtma gibi etkinlikler 14 gün süreyle yasaklandı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca Kovid-19 salgını ile mücadele ve suç işlenilmesinin önlenmesi kapsamında kararların alındığı bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kahramanmaraş ili sınırları içerisinde kamu düzeninin bozulmaması, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi ve Kovid-19 salgınının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 01.12.2020 tarih ve 95 sayılı kararı, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17. Maddesi, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi doğrultusunda, il genelinde yapılacak her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, stant açma, bildiri dağıtma vb. etkinliklerin 15.12.2020 günü saat 00.01'den 28.12.2020 günü saat 23.59'a kadar 14 gün süreyle yasaklanmıştır."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kahramanmaraş'ta toplu etkinliklere kısıtlama - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Gurbetçi, fındık bahçesinde benzin dökerek kendini yaktı Serdar Ortaç'ın yüzleri güldüren eğlenceli paylaşımına beğeni yağdı Kademeli normalleşme öncesi kritik Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı başladı Karşıt grupların birbirine girdiği Erivan semalarında savaş jetleri uçmaya başladı Hakan Çalhanoğlu'nun Galatasaray'ın Instagram paylaşımının altına yaptığı yorum binlerce beğeni aldı Ermenistan'daki ordu-hükümet krizinin arkasında İskender füzeleri başrolde Benzin içme bağımlılığı olan genç kadın, ölümle burun buruna yaşıyor Son Dakika! Ermenistan'daki darbe girişimine ilişkin Türkiye'den ilk açıklama: Nerede olursa olsun darbeye karşıyız