Son dakika haber | Kazakistan'da 5 bölge ve 1 şehirde daha OHAL kaldırıldı - Son Dakika

Son dakika haber | Kazakistan'da 5 bölge ve 1 şehirde daha OHAL kaldırıldı

14.01.2022 18:30
Son dakika haber | Kazakistan'da 5 bölge ve 1 şehirde daha OHAL kaldırıldı

Son dakika haber... Kazakistan'daki protestoların ardından uygulanan OHAL ülkenin 5 bölgesinde ve 1 şehirde daha kaldırıldı.

Kazakistan'daki protestoların ardından uygulanan OHAL ülkenin 5 bölgesinde ve 1 şehirde daha kaldırıldı.

Kazakistan'da 2 Ocak'ta Zhanaozen ve Aktau kentlerinde akaryakıt fiyatlarına zam yapılmasına karşı halk sokaklara dökülmüş, protestolar 2 gün sonra Almatı ve ülke genelindeki diğer şehirlere yayılmıştı. Protestoların şiddet olaylarına dönüşmesi üzerine OHAL ilan edilmişti. Kazakistan'da protestoların bastırılmasının ardından ülkede uygulanan OHAL kademeli olarak kaldırılmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev'in imzaladığı kararla 5 bölge ve 1 büyükşehirde daha OHAL kaldırıldı. OHAL, Doğu Kazakistan, Karaganda, Türkistan bölgelerinde ve Çimkent şehrinde bugün yerel saatle 18.00'de sona ererken, Akmola ve Kostanay bölgelerinde ise yarın saat 07.00'de sona erecek.

Öte yandan Batı Kazakistan, Pavlodar ve Kuzey Kazakistan bölgelerinde OHAL dün kaldırılmıştı. - BİŞKEK

YORUMLAR
500
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsrailli mevkidaşı Lapid ile ortak basın açıklamasında konuştu: (2) Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsrailli mevkidaşı Lapid ile ortak basın açıklamasında konuştu: (2) Sri Lanka'da Başbakan Wickremesinghe ekonominin de başına geçti Sri Lanka'da Başbakan Wickremesinghe ekonominin de başına geçti Babacan: 'İçi Boş Tweet Önerecek Hale Geldi Bunlar Ya. Bir Kere Daha Bu Deha Karşısında Şapka Çıkarılır' Babacan: 'İçi Boş Tweet Önerecek Hale Geldi Bunlar Ya. Bir Kere Daha Bu Deha Karşısında Şapka Çıkarılır'
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Son dakika haber | Kazakistan'da 5 bölge ve 1 şehirde daha OHAL kaldırıldı - Son Dakika


Advertisement