Kendisine işkence yapan eşini öldüren Melek İpek'in tutukluluğuna itiraz edildi - Son Dakika

Kendisine işkence yapan eşini öldüren Melek İpek'in tutukluluğuna itiraz edildi

15.01.2021 14:17

Antalya'da kendisine tecavüz ve işkence eden 12 yıllık eşi Ramazan İpek'i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Melek İpek'in avukatları, bugün 'tutukluluğa itiraz' dilekçesi verdi.

Döşemealtı ilçesinde oturan Melek İpek, ellerini kelepçeleyip sabaha kadar işkence ettiğini öne sürdüğü 12 yıllık eşi Ramazan İpek'i 8 Ocak sabahı av tüfeğiyle vurarak öldürüp jandarmaya teslim oldu. Çiftin kız çocukları C.D. (9) ve İ.N. (7) savcılık kararıyla Melek İpek'in anne ve babasının yanına yerleştirildi.

"İTİRAZIMIZI YAPMAK İÇİN BİR ARAYA GELDİK"

Antalya Barosu'na kayıtlı avukatlar Melek'in davasına bakmak için adeta seferber oldu. 'Tutukluluğa itiraz' dilekçesi vermek için bugün Antalya Adliyesi'ne gelen avukatlar, gazetecilerin sorularını cevapladı. Avukat Ahmet Onaran, soruşturma ile ilgili çok önemli gelişmeler olduğunu belirterek, "Biz bugün burada avukat meslektaşlarımla birlikte tutukluluğa itiraz dilekçisi vermek için toplandık. Biraz sonra itirazımızı yapacağız. Savcılık, çok disiplinli, ciddi, samimi ve hızlı bir soruşturma yürütüyor. Dosya kapsamında yeni bilgi ve belgelere ulaşılmış. Olayın sıcaklığından biraz uzaklaşılmış.

Kendisine işkence yapan eşini öldüren Melek İpek'in tutukluluğuna itiraz edildi

"MAKTULÜN PROFİLİ OLAYIN AYDINLATILMASINDA ÖNEMLİDİR"

Maktulün profiline yönelik çok önemli detaylar vardır. Bir kısmı kamuoyu ile paylaşılacak niteliktedir. Bir kısmı da değildir. Maktulün daha önce silahlı tehditten ceza aldığı, iki davadan sanık olarak yargılandığı, bu vakayı işlediği anda dahi dava dışı bir hanımefendinin koruma kararı olmasına rağmen bu işlemi işlemiştir. Maktulün profili bu olayın aydınlatılmasında çok önemlidir" diye konuştu.

Kendisine işkence yapan eşini öldüren Melek İpek'in tutukluluğuna itiraz edildi

"MELEK YENİ YENİ KENDİNE GELİYOR"

Melek İpek ile cezaevinde görüştüklerini de sözlerine ekleyen Avukat Onaran, "Dün hastane kontrolleri yapıldı. Tomogrofisi çekildi. Yeni yeni kendine geliyor. Çocukları gayet iyi. Teyzesi, anneannesi ve dedesi bakıyorlar. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çocukların rehabilitasyonu ile ilgililer" dedi.

"MAKTULÜN EZİYETİNE MARUZ KALAN BAŞKA BİR KADIN DAHA ORTAYA ÇIKTI"

Avukat Merve Özer Er ise müvekkillerinin tek mağdur olmadığının ortaya çıktığını ifade ederek, "Maktulün şiddet ve eziyetine maruz kalan başka bir kadın daha olduğu ortaya çıktı. Dosyaya yeni giren belgeler de içimizi acıtmaya devam ediyor maalesef" ifadelerini kullandı. Avukat Diler Egemenlik de tutukluluğun her zaman cezalandırma yöntemi olarak kullanılmadığına işaret ederek şöyle konuştu: "Bugün müvekkilimizin mağduriyetinin engellenmesi için devletimizin ona sahip çıkarak güvenliğini sağladığını düşünmekteyiz. Bu arada tehditlerde kullanılan bıçak da bulundu."

Avukatlar daha sonra 'tutukluluğa itiraz' dilekçesi vermek için Antalya Adliyesi'ne girdi.

Kendisine işkence yapan eşini öldüren Melek İpek'in tutukluluğuna itiraz edildi

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Kendisine işkence yapan eşini öldüren Melek İpek'in tutukluluğuna itiraz edildi - Son Dakika


YORUMLAR (9)
  • erkan: o zaman kocasını öldüren tüm kadınlar bu tür ifadeye başvurup serbest bırakılsın. hep erkekler suçlu sözde o bayanın erkeği nasıl tahrik edildiğin söyleyen yok sebepsiz hiç kimse birine hi bişey yapmaz Cevap Yaz 0 5 Yayından Kaldır
  • mert: bu kadın çok çekmiş , böyle bir kocanın evinde doğru beslenememiş , beslenme bozukluğu vücut yapısından belli oluyor eziyet çekmiş sanki köle muamelesi görmüş , erkeğim deyip böyle vicdansız densizler var.hepimizin kızı var Allah hepimizi korusun böyle adi insanlardan. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Davutoğlu'ndan Berat Albayrak açıklaması: Bakan yapmayın diye Erdoğan'a yalvardım Kraliçe 2. Elizabeth'in kocası Prens Philip'in ölüm senaryosu belli oldu Kayseri Valisi Günaydın'dan 'normalleşme' değerlendirmesi: Bu tabloya göre mümkün değil TBMM'ye iletilen fezlekelerin detayları belli oldu: 28'i HDP'li vekiller hakkında Bakım merkezinde zihinsel engelli gencin darbedildiği anların görüntüleri ortaya çıktı Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca, Muhammed Emin Saraç'ın cenazesindeki kalabalık görüntülerle ilgili özür diledi AK Parti'nin İstanbul'u teslim ettiği isim iddialı konuştu: Bizim olan İstanbul'u yeniden alacağız Erdoğan'dan zincir marketlerin fahiş fiyat uygulaması sonrası talimat: Tarım Kredi marketlerinin sayısı artırılacak