Son dakika haber: Konya Sağlık Müdürü: Pandemiyle sınavda başarı kazandık ama henüz bitmedi - Son Dakika

Son dakika haber: Konya Sağlık Müdürü: Pandemiyle sınavda başarı kazandık ama henüz bitmedi

16.10.2020 16:44
Son dakika haber: Konya Sağlık Müdürü: Pandemiyle sınavda başarı kazandık ama henüz bitmedi, System.String[]

Son dakika gündem haberine göre KONYA'da, koronavirüs salgınının kontrol altına alındığını söyleyen İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, "Pandemi ile yaptığımız sınavda başarı kazandık ama sınavımız henüz bitmedi.

KONYA'da, koronavirüs salgınının kontrol altına alındığını söyleyen İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, "Pandemi ile yaptığımız sınavda başarı kazandık ama sınavımız henüz bitmedi. En küçük ihmalimiz, yeniden büyük sıkıntılar yaşamamıza neden olabilir" dedi.

Merkez ve ilçe hastanelerinin başhekimleri ve müdürleri ve ilçe sağlık müdürleri ile telekonferans görüşmesi gerçekleştiren İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç, koronavirüs salgınının Konya'da kontrol altına alındığını söyledi. Koç, " Türkiye'nin en başarılı illeri arasına girdik. Ekip sayılarımızın artması ile birlikte filyasyon ortalama süremiz kısa bir zaman dilimi içerisinde 4 saate kadar indi. Laboratuvar hizmetlerinde attığımız adımlar ile test uygulama noktasında son derece rahat bir pozisyona gelerek yapılan testlerin hızlı bir şekilde sonuçlandırılmasını sağladık. İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurduğumuz çağrı merkezimiz ile vatandaşlarımızın bizlere ilettiği sorunlara hızlı bir şekilde çözümler ürettik. İl Sağlık Müdürlüğü'müz ve ilçe sağlık müdürlüklerimizin koordinasyonu ile testi pozitif çıkan vatandaşlarımıza evlerinde ulaşarak ilaç dağıtımı gerçekleştirdik. Covid-19 salgını ile mücadelede herkes aynı kararlılıkla hiçbir gevşemeye mahal vermeden sorumluluklarını yerine getirmeye devam etmek durumundadır. Çünkü en küçük bir ihmalimiz yeniden büyük sıkıntılar yaşamamıza neden olabilir. Pandemi ile yaptığımız sınavda başarı kazandık ama sınavımız henüz bitmedi, zorlu sınavımız devam ediyor" diye konuştu.


Son dakika haber: Konya Sağlık Müdürü: Pandemiyle sınavda başarı kazandık ama henüz bitmedi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Son dakika haber: Konya Sağlık Müdürü: Pandemiyle sınavda başarı kazandık ama henüz bitmedi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

KKTC seçimleri üzerinden polemik yaşayan Adil Gür ve Kemal Öztürk canlı yayında fena kapıştı "Hazır asker" imajıyla gündeme bomba gibi düşen Yıldız Tilbe, yeni tarzıyla yine çok konuşulacak Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret