Son dakika haber... Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Bolu'da konuştu Açıklaması - Son Dakika

Son dakika haber... Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Bolu'da konuştu Açıklaması

22.10.2020 12:15
Son dakika haber... Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Bolu'da konuştu Açıklaması, System.String[]

Son dakika kültür sanat haberi: Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bolu Valiliğini ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bolu Valiliğini ziyaret etti.

Ersoy, Bolu'nun turizm potansiyelinin değerlendirilmesi çalışmaları kapsamında Bolu Valisi Ahmet Ümit ve AK Parti Bolu milletvekillerinin daveti üzerine Bolu'ya geldi.

İlk olarak helikopterle il sınırları içinde yer alan ve turizm potansiyeli yüksek noktalarda inceleme yaparak Vali Ümit'ten detaylı bilgi alan Ersoy, daha sonra geldiği Valilikte kent hakkında brifing aldı.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın ve sektör temsilcilerinden detaylı bilgi alan Bakan Ersoy, yaptığı basın açıklamasında, Bolu'nun turizm potansiyelleri ile ilgili bir sunum yapıldığını anlattı. Ersoy, "Biz de hızlı bir şekilde Bakanlık olarak Bolu bölgesinin olası potansiyelini nasıl yukarıya çıkartabiliriz, bununla ilgili Bakanlık olarak çalışacağız. Projelerimizi hazırlayacağız ve çok kısa bir sürede de hayata geçirmeyi hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

Ersoy, Bolu'nun turizm potansiyelinin bugüne kadar gezdiği birçok noktaya göre daha iyi olduğuna değinerek "Bolu hem kış turizmi açısından olsun hem 12 aylık turizm potansiyeli olsun çok iyi bir noktada. Sadece bunları daha hızlı bir şekilde değerlendirip, doğaya, çevreye geleceğin turizmine uygun bir şekilde planlayıp dünya turizmine kazandırmamız gerekiyor. Bundan sonra daha sık geleceğiz Bolu'ya. Bütün bu planlamaları bölge temsilcileri ile birlikte yapıp hayata geçirmeye çalışacağız." dedi.

İstanbul'da bir cenaze törenine katılacağı için Bolu'da çok kalamayacağını belirten Ersoy, bir ay içinde tekrar Bolu'ya geleceklerini, üzerinde konuştukları projeleri en hızlı şekilde bitirip hayata geçirmeye çalışacaklarını bildirdi.

Bakan Ersoy'a açıklamasının ardından Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar tarafından dekoratif amaçlı olarak tabaklanmış sığır derisi ile sığır derisinden yapılmış kemer ve cüzdan hediye edildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Son dakika haber... Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Bolu'da konuştu Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Taburcu olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, karantina süreci bitince depremin olduğu İzmir'e gidecek Aslan Gülman, Cadılar Bayramı için parti verdi! Baskın yapan polis, 270 kişiye ceza kesti Son Dakika! 83 kişinin hayatını kaybettiği İzmir'de 68 saat sonra bir kişi daha enkazdan sağ çıkarıldı Kayserispor, Aykut Kocaman'ı takımın başına getirmek istiyor Son Dakika! Yeni haftaya rekor kırarak başlayan dolar 8,40 TL'den işlem görüyor Yaşlı adamın cinsel organını ve başını kesen şizofren katil: Şahsı gördüm ve o anda öldürmeye karar verdim Cadılar Bayramı'nı kutlamak için partiye katılan Şeyma Subaşı, eleştirilere cevap verdi Acun Ilıcalı'nın ortağı olduğu Fortuna Sittard, Hollanda Ligi'nde son sırada yer alıyor