Son dakika haber | Malezya Dışişleri Bakanlığı, Yunus Emre Enstitüsü ile Türkçe öğreniyor - Son Dakika

Son dakika haber | Malezya Dışişleri Bakanlığı, Yunus Emre Enstitüsü ile Türkçe öğreniyor

08.04.2021 16:23
Son dakika haber | Malezya Dışişleri Bakanlığı, Yunus Emre Enstitüsü ile Türkçe öğreniyor, System.String[]

Son dakika haberler: Kuala Lumpur Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçiliği iş birliğinde Malezya Dışişleri Bakanlığı personeline yönelik çevrim içi Türkçe kursu başlattı.

Kuala Lumpur Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçiliği iş birliğinde Malezya Dışişleri Bakanlığı personeline yönelik çevrim içi Türkçe kursu başlattı.

YEE'den edinilen bilgiye göre, ülkede bakanlık düzeyinde verilen ilk Türkçe kursla Bakanlığın 15 personelinin yanı sıra Malezya'nın Ankara Büyükelçisi Sazali Bin Mustafa Kemal de Türkçe öğrenenler arasında yer alıyor.

Başlangıç seviyesinde haftada 3 saat olarak toplam 12 hafta sürecek çevrim içi Türkçe derslerine gelecek dönemlerde de devam edilmesi planlanıyor.

Malezya'da 2017'de faaliyetlerine başlayan YEE, on binden fazla kişiye Türkçe öğretti ve Türk kültürünü tanıttı. Enstitünün çalışmalarıyla bu yılın başından bu yana 3 binden fazla kişi Türkçe ile tanıştı. Enstitü ayrıca "Tercihim Türkçe" projesi kapsamında üniversitelerde ve kolejlerde de Türkçe öğrenme talebini karşılıyor.

Uluslararası Idrissi Okulunda seçmeli ders olarak başlatılan Türk okçuluğu kursuyla 300'den fazla kişi de bu branşla tanışma fırsatı elde etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haber | Malezya Dışişleri Bakanlığı, Yunus Emre Enstitüsü ile Türkçe öğreniyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: Çok net söylüyorum, şampiyon biziz Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi: Çok net söylüyorum, şampiyon biziz 2 milyar dolarlık vurgun yapan Thodex'in kurucusunun Türkiye'den ayrıldığı anların görüntüsü ortaya çıktı 2 milyar dolarlık vurgun yapan Thodex'in kurucusunun Türkiye'den ayrıldığı anların görüntüsü ortaya çıktı Son Dakika: Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan soruşturma başlatıldı Son Dakika: Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan soruşturma başlatıldı Bir ülkeyi karıştıran vahşet! 40 kişiye ait paramparça olmuş cansız bedenler bulundu Bir ülkeyi karıştıran vahşet! 40 kişiye ait paramparça olmuş cansız bedenler bulundu 23 Nisan kısıtlamasına denk gelen cuma namazı camilerde kılınacak mı? Merak edilen soru yanıt buldu 23 Nisan kısıtlamasına denk gelen cuma namazı camilerde kılınacak mı? Merak edilen soru yanıt buldu Gelinini başka bir adamla yatakta basan kayınpeder, ikisini de öldürdü Gelinini başka bir adamla yatakta basan kayınpeder, ikisini de öldürdü 5,3 milyon liralık vurgun! 15 yıl boyunca işe gitmeden maaş aldı 5,3 milyon liralık vurgun! 15 yıl boyunca işe gitmeden maaş aldı Rusya'dan Türkiye'ye SİHA tehdidi: Ukrayna'ya yardım ederseniz iş birliğimizi gözden geçiririz Rusya'dan Türkiye'ye SİHA tehdidi: Ukrayna'ya yardım ederseniz iş birliğimizi gözden geçiririz