Kurbanlık satışından kazandığı paralar orman yangınında kül oldu - Son Dakika

Kurbanlık satışından kazandığı paralar orman yangınında kül oldu

Manisa'da çıkan ve söndürme çalışmaları devam eden orman yangınının sıçraması sonucu evi yanan 62 yaşındaki Halil Erakbaba'nın bayram öncesinde sattığı 15 kurbanlığın satışından elde ettiği 50 bin lira da küle döndü.

Manisa'nın Ahmetli ilçesinde çıkan orman yangınının sıçraması sonucu evi yanan Halil Erakbaba'nın (62) bayram öncesinde sattığı 15 kurbanlığın satışından elde ettiği 50 bin lirası da uçup gitti. Erakbaba, "Şu an geçici olarak misafirhanede kalacağız. Bundan sonrasını ise bilmiyoruz" dedi.

TÜM BİRİKİMİNİ KAYBETTİ

Manisa'nın Ahmetli ilçesi Hacıköseli mahallesinde başlayan ve üç gündür söndürme çalışmaları halen süren yangında, içlerinde kümeslerin de bulunduğu 10 yapı tamamen küle döndü. Yangın nedeniyle evlerinden, okul servisleri ve ambulanslarla tahliye edilen vatandaşlar, geceyi akraba ve komşularının evlerinde geçirdi.

Can havliyle evini terk eden vatandaşlardan Halil Erakbaba'nın ise Kurban Bayramı adeta zehir oldu. Bayram öncesi sattığı 15 kurbanlığın parasını evinde saklayan Erakbaba'nın tüm kazancı yangında küle döndü.

TAVUKLAR DA KÜMESTE TELEF OLDU

Çok büyük üzüntü yaşayan 3 çocuk babası Halil Erakbaba, "Evimiz yandı. Ne yapacağız şimdi? Benim küçük bir işim vardı dışarı çıkmıştım. Neyimiz varsa yangında telef oldu. Hayvanlarımız, paramız telef oldu. Bir tek üzerimizdeki elbisemiz ve 1 tane de tavuğum kaldı. 40 kadar tavuğum vardı, hepsi kümeste telef oldu. Kurbanlıklarımızı sattık. Buradan elde ettiğimiz 50 bin lirayı evde saklıyorduk ama hepsi yandı. Şu an geçici olarak misafirhanede kalacağız. Bundan sonrasını ise bilmiyoruz" dedi.

Kurbanlık satışından kazandığı paralar orman yangınında kül oldu
YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Okulları daha güvenli bir ortamda açabilmek için günde 100 bin test yapalım AK Parti'den döviz hareketliliğiyle ilgili açıklama: Ekonomik göstergelere bakmayanlar samimi değilsiniz Güzel oyuncu Hande Soral, yeni imajıyla beğeni topladı Yunanistan ve Mısır'ın imzaladığı anlaşmaya Türkiye'den yanıt gecikmedi! Yeni Navtex ilan edildi Ünlü model Günay Musayeva, AVM çıkışı sütyensiz görüntülendi Bakan Koca, Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesini eleştirenlere İngilizlerin yayınıyla yanıt verdi Trabzonspor'la sözleşmesi sona eren Jose Sosa, Fenerbahçe'ye önerildi Konut ve taşıt kredisi faizleri yükseltildi İngiliz güzel Chloe Ferry, yeni kalça estetiği yaptırdıktan sonra objektiflere poz verdi Sanatçı Cahit Berkay'dan yeni parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce'ye tepki: Verdiğim oyu haram ettirme Vakaların artmasıyla sıkılaştırılan denetimlere katılan kaymakam, tıka basa dolu otobüsü boşalttı Son Dakika: Galatasaray'a transfer olan Arda Turan'ın alacağı ücret belli oldu Barcelona, milli futbolcu Çağlar Söyüncü için Leicester City'ye 40 milyon önerdi 8 yaşındaki kardeşini katleden cani ağabeyin sözleri olaydan daha vahim: Bilerek ve isteyerek öldürdüm İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan darbeci pilota müebbet hapis cezası verildi