Marmaris yangınını çıkaran şüphelinin babası konuştu: Keşke kendini öldürseydi - Son Dakika

Marmaris yangınını çıkaran şüphelinin babası konuştu: Keşke kendini öldürseydi

25.06.2022 20:22

Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanı yakan şüpheli Sacit Ayhan suçunu itiraf ettikten sonra tutuklandı. Şüphelinin babası Kadir Ayhan ise tüm Türkiye'den özür dileyerek "Keşke kendini öldürseydi bu dağları yakmasaydı. Kendini de yaktı beni de yaktı" dedi.

Marmaris'te ormanı yakan ve kurulan özel ekip sonrası yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Sacit Ayhan'ın babası Kadir Ayhan Türkiye'den özür diledi. Ayhan yaptığı konuşmada, "Oğlum sürekli yanımda kalır, biz denizden ekmek yiyoruz. O gün çok dalga fırtına vardı açılamadık. 08.30'a kadar bekledik daha sonra Değirmenyanı'nda patoz işi olduğunu söyleyerek yanımdan ayrıldı. Günü birlikle gider gelirdi, balık satardı. Aramızda tartışma çıkmadı, arazi mevzusu da yok. Neden böyle bir şey söyledi bilmiyorum. Benim Marmaris'te bir karış toprağım yok. Denizi çok sever, dalış yapardı hep. Ben ilk duyduğumda şoka girdim hala inanamıyorum. Böyle bir şeyi yapacak insan değil. Keşke kendini öldürseydi bu dağları yakmasaydı. Bu canlıların sucu günahı yok. Kendini öldür, hiç olmazsa insanları öldürme herkesi öldürdü. Bir baba olarak evlada mı üzüleyim, ciğerimiz yandığı için ormanlara mı üzüleyim perişanım. Onun da benim de kimsem yok, ikimizde ayaklarımızın üzerinde duruyoruz. Bende eşimden ayrıldım o da ayrıldı ve 3 çocuğu var. Çok söyledim oğlum bırak bu içkiyi dedim. Kendini de yaktı beni de yaktı. Torunum aradı inanamıyorum dede babamın böyle bir şey yaptığına dedi. Türkiye'deki tüm insanlardan, devlet büyüklerinden, köylülerimden çok özür dilerim" dedi.

YORUMLAR
500
17 Ağustos 2022 Haberleri 17 Ağustos 2022 Haberleri Lime cinsi limonda hasat başladı: Kilosu 50 lira Lime cinsi limonda hasat başladı: Kilosu 50 lira Türkiye Pirat Şampiyonası İznik Gölü'nde Türkiye Pirat Şampiyonası İznik Gölü'nde
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Marmaris yangınını çıkaran şüphelinin babası konuştu: Keşke kendini öldürseydi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement