Gönüllü kadınlardan ihtiyaç sahibi çocukları "ısıtan" yardım - Son Dakika

Gönüllü kadınlardan ihtiyaç sahibi çocukları "ısıtan" yardım

20.01.2021 15:29

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın eşi Melek Arı'nın, "Gönülleri örmek için şişini al, gel" sloganıyla başlattığı etkinlikte üretilen atkı ve bereler, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtıldı.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın eşi Melek Arı'nın, "Gönülleri örmek için şişini al, gel" sloganıyla başlattığı etkinlikte üretilen atkı ve bereler, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtıldı.

Nevşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü binasındaki etkinlikte, çocuklarla buluşan Başkan Arı ve eşi Melek Arı, proje kapsamında örülen şapka ve bereleri dağıttıkları çocuklarla sohbet etti.

Başkan Arı, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentteki ihtiyaç sahiplerinin mağduriyetini gidermek amacıyla belediye olarak çeşitli çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Kentteki ihtiyaç sahiplerinin belediyeye başvuruda bulunmasını isteyen Arı, yoksullara yapılan yardımların yürütülen çalışma ve yatırımlara bereket kattığına inandığını kaydetti.

Geçen ay başlatılan proje kapsamında gönüllü kadınların evlerinde ve atölyelerde bir araya gelerek ördükleri atkı ve berelerin 700 çocuğa dağıtılacağını aktaran Arı, şöyle konuştu:

"Kentte çeşitli yatırımları hayata geçiriyoruz ama bizim en çok önem verdiğimiz çalışmalardan biri de gönülleri imar etmek. Bu kapsamda şehrimizdeki ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmak bizim için önemli. Çocuklara sadece atkı bere değil, ayaklarına bot, sırtlarına mont diyoruz. Sosyal yardıma muhtaç ailelere ulaşmak için bütün enstrümanları kullanıyoruz. Gelip derdini anlatamayan nerede fakir fukara ihtiyaç sahibi varsa bize bildirsinler. Bütün sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunuyorum, lütfen bu şehirde aç ve açıkta kimse kalmasın, bize iletin. Hiçbir parti ayrımı yapmaksızın, her bir ferde hizmet etmekle mükellefiz. Bu çalışmalar bereketi artırıyor. Sadece belediyeye değil, kente bereket geliyor. Allah işlerimizi öyle yoluna koyuyor ki işte bu bereketten kaynaklıdır. Bu projede yer alan bütün hanımlara teşekkür ediyorum. Onların el emeği göz nuru atkı ve bereleri yavrularımıza hediye ederek onları soğuktan bir nebze korumuş olacağız."

Hediyelerini alan çocuklar ve aileleri, Başkan Arı ve eşi Melek Arı ile bere ve aktı ören kadınlara teşekkür etti.

Gönüllü kadınlardan ihtiyaç sahibi çocukları ısıtan yardım
Gönüllü kadınlardan ihtiyaç sahibi çocukları ısıtan yardım
Gönüllü kadınlardan ihtiyaç sahibi çocukları ısıtan yardım
Gönüllü kadınlardan ihtiyaç sahibi çocukları ısıtan yardım

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gönüllü kadınlardan ihtiyaç sahibi çocukları 'ısıtan' yardım - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Kırmızı Oda'nın 42. bölüm fragmanında sürpriz isim! Masumlar Apartmanı'nın Gülben'i Doktor Hanım'a geliyor 09:44 Kırmızı Oda'nın 42. bölüm fragmanında sürpriz isim! Masumlar Apartmanı'nın Gülben'i Doktor Hanım'a geliyor Pakistan Meclisi'nde büyük gerginlik! Bütçe defterleri havada uçuştu, taraflar birbirine girdi 09:39 Pakistan Meclisi'nde büyük gerginlik! Bütçe defterleri havada uçuştu, taraflar birbirine girdi 200 TL tuzak parasını çalıp, kayıplara karıştı! Bursa'da şaka gibi soygun 09:15 200 TL tuzak parasını çalıp, kayıplara karıştı! Bursa'da şaka gibi soygun
Ayakkabı giyerken belindeki tabancası ateş alan eski AK Partili İlçe Başkanı yaşamını yitirdi 08:17 Ayakkabı giyerken belindeki tabancası ateş alan eski AK Partili İlçe Başkanı yaşamını yitirdi Saadet Partisi, Oğuzhan Asiltürk'ün kongre hamlesine itiraz etti: Karamollaoğlu öncülüğünde çalışmaya devam edeceğiz 07:18 Saadet Partisi, Oğuzhan Asiltürk'ün kongre hamlesine itiraz etti: Karamollaoğlu öncülüğünde çalışmaya devam edeceğiz Mehmet Ali Erbil'den Seda Sayan'ın tecavüz suçlamasına zehir zemberek cevap: Bu iftira yakışmadı 23:48 Mehmet Ali Erbil'den Seda Sayan'ın tecavüz suçlamasına zehir zemberek cevap: Bu iftira yakışmadı
Halk müziğinin efsanesi Yıldız Ayhan hayatını kaybetti 22:09 Halk müziğinin efsanesi Yıldız Ayhan hayatını kaybetti Seçkin Piriler'den olay paylaşım! Üstsüz zannedildi gerçek sonradan anlaşıldı 22:03 Seçkin Piriler'den olay paylaşım! Üstsüz zannedildi gerçek sonradan anlaşıldı
Advertisement