Kovid-19 denetimleri - Son Dakika

Kovid-19 denetimleri

06.11.2020 16:33

Niğde'de, İçişleri Bakanlığının programı kapsamında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine yönelik denetim yapıldı.

Niğde'de, İçişleri Bakanlığının programı kapsamında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine yönelik denetim yapıldı.

Vali Yılmaz Şimşek, beraberindeki Belediye Başkanı Emrah Özdemir ve İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş ile İçişleri Bakanlığının ek genelgesi kapsamında Yeni Çarşı ve Dr. Sami Yağız Caddesi'ndeki iş yerleri ile kafe ve restoranları denetledi.

Vali Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayatın her alanında denetimlerin devam ettiğini söyledi.

Kentteki vakalarda tırmanış olduğunu belirten Şimşek, şunları kaydetti:

"Bu nedenle daha çok denetim yapacağız ve ekip görevlendireceğiz. Bizler de zaman zaman bu denetimlere katılacağız. Koronavirüsün ciddiyetini artık insanların anlaması lazım. Vatandaşlarımızın maske, mesafe ve hijyen kurallarına uydukları gibi bundan böyle aile ziyaretlerine ara vermeleri gerekiyor. Vatandaşlarımızdan ricamız, kalabalık ortamlara karışmamaları. İnşallah bu kurallara uyulduğu takdirde, bu tırmanışı geriye çevirebileceğimize inanıyorum. Ekiplerimiz bundan sonra cadde ve sokaklarda maskesiz dolaşanlara hangi bahane olursa olsun, yaptırım uygulayacaklar. Kurallara uymayan işletmelere de yaptırım uygulanacaktır."

Belediye Başkanı Emrah Özdemir ise havaların soğumasıyla vatandaşların kapalı ortamlarda daha çok vakit geçirdiğine dikkati çekerek, "Biz aynı anda her yere ulaşamıyoruz, önemli olan vatandaşların kurallara her zaman uyması. Kurallara kendileri ve sevdikleri için uymaları gerekiyor. Her vatandaşımızın bu süreçte denetmen olması lazım. Görünen o ki kış boyunca pandemiden kurtulamayacağız. Vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kovid-19 denetimleri
Kovid-19 denetimleri
Kovid-19 denetimleri
Kovid-19 denetimleri

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kovid-19 denetimleri - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehirli Webo'ya ırkçılık yapan Rumen hakem Coltescu'ya 1,5 ay sonra görev verildi İsmi ve senaristi değişen Babam Çok Değişti dizisi final yapma kararı aldı BAE'nin ABD ile yaptığı F-35 savaş uçağı anlaşmasının bedeli 23 milyar dolar Burak Yılmaz'dan Fenerbahçe'ye transfer olan Mesut Özil'e olay gönderme İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Hastalığı yüzünden zor günler geçiren Neslihan Atagül'ün son hali hayranlarını üzdü Babasının 2 tır şoförüyle tartıştığını gören çocuk, torpidodan aldığı silahla dehşet saçtı: 1 ölü, 1 yaralı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü