Oğlunu dövdüler diye bir kişiyi öldürüp dördünü yaralayan adam: Gururlu bir aileyiz - Son Dakika

Oğlunu dövdüler diye bir kişiyi öldürüp dördünü yaralayan adam: Gururlu bir aileyiz

15.01.2021 10:45

Konya'da çalışanlarının oğlunu dövdüğü iddiasıyla bastığı restoranda işletme sahibi Musa Yıldız'ı tüfekle vurarak öldüren, 4 kişiyi de yaralayan Erol Albayrak ile oğlunun 'kasten adam öldürme' suçundan yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanıklardan Erol Albayrak savunmasında, "Hangi baba evladını ateşe atar? Biz gururlu bir aileyiz" dedi.

2018 yılının Temmuz ayında merkez Karatay ilçesi Aziziye Mahallesi Şehit Nazım Bey Sokak'taki restoranda meydana geldi.

RAHATSIZLIK VERİNCE RESTORANDA DÖVÜLDÜ

Musa Yıldız'a ait restoran civarında motosikletiyle gezen K.Y. iddiaya göre iş yeri çalışanları tarafından gürültü yapıp, müşterileri rahatsız ettiği ileri sürülerek dövüldü. K.Y. daha sonra balıkçılık yapan babası Erol Albayrak'ın yanına gidip durumu anlattı.

Oğlum dövüldü diye bastığı restoranın sahibini öldüren sanık: Gururlu aileyiz

BABASI VE ARKADAŞI TÜFEKLE MEKANI BASTI

Albayrak da oğlu ve arkadaşı Bekir Sağlık ile beraber ellerinde tüfek ve sopalar ile restoranı bastı. Burada çıkan kavgada Albayrak, çuvalın içindeki av tüfeğini çıkarıp, işletme sahibi Musa Yıldız ve çalışanlar Mehmet Çerezci (40), Ahmet Altan (29), Umut Avcı (18) ile Bekir Taha Yılmaz'ı (18) ateş açarak yaraladı.

Oğlum dövüldü diye bastığı restoranın sahibini öldüren sanık: Gururlu aileyiz

BİRİNİ ÖLDÜRÜP 4 KİŞİYİ YARALADI

Çevredekilerin ihbarıyla gelen sağlık görevlilerince ambulanslarla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Musa Yılmaz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 4 yaralı ise tedavilerinin ardından taburcu edildi. Polis ekipleri, Erol Albayrak, oğlu K.Y. ve arkadaşı Bekir Sağlık'ı gözaltına aldı. Şüpheliler, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Oğlum dövüldü diye bastığı restoranın sahibini öldüren sanık: Gururlu aileyiz

"BİZ GURURLU BİR AİLEYİZ"

Tutuklu 3 sanığın Konya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürme' suçundan yargılanmalarına devam edildi. Cezaevinden SEGBİS ile duruşmaya katılan sanıklardan Erol Albayrak, hakkındaki 'mafya' iddialarını kabul etmediğini belirterek, "Hangi baba oğlunu ateşe atar? Biz gururlu bir aileyiz. Oğlumun ve arkadaşım Bekir'in tahliyesini talep ediyorum" dedi.

"SUÇ İŞLEMEK İÇİN GİTSEM HERKESİ VURURDUM"

Bekir Sağlık da savunmasında, "Haraç almaya gelmedim. Ben silahı alıp kaçtım. Kavgayı onlar başlattı. Eğer suç işlemek için gitseydim önüme gelen herkesi vururdum. Avukatımın talebi üzerine tahliyemi talep ediyorum" diye konuştu. Mahkeme heyeti, olay günü yaralanan Umut Avcı'nın sağlık raporlarının tamamlanması gerektiği gerekçesiyle duruşmayı erteledi.

Oğlunu dövdüler diye bir kişiyi öldürüp dördünü yaralayan adam: Gururlu bir aileyiz

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Oğlunu dövdüler diye bir kişiyi öldürüp dördünü yaralayan adam: Gururlu bir aileyiz - Son Dakika


YORUMLAR (10)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Twitter'da yeni dönem! 'Paralı' özellik için ilk hamle geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Pazartesi karar alacağız' dediği normalleşme sürecine nasıl geçilecek? Oyuncu Eda Ece koronaya yakalandı, Yasak Elma dizisinin senaryosu değişti Karadeniz'de 'mutant virüs' endişesi! Uzak mesafeden bulaşabiliyor Kanal İstanbul polemiği büyüyor! Erdoğan, kendisine 23 Haziran'ı hatırlatan İmamoğlu'na Maltepe üzerinden yüklendi Üzerine buz kütlesi düşen profesör ölümden döndü Ardahanlı berber, hatalı basım 100 TL'yi 100 bin TL'den satışa sundu Yatak odasında bastığı karısı ve yasak aşkı balkondan atlayıp can vermişti! Suçlanan koca, beraat etti