Son dakika haber... Polonya'da Auschwitz-Birkenau kampında Nazi selamı veren Hollandalı turist gözaltına alındı - Son Dakika

Son dakika haber... Polonya'da Auschwitz-Birkenau kampında Nazi selamı veren Hollandalı turist gözaltına alındı

24.01.2022 12:18
Son dakika haber... Polonya'da Auschwitz-Birkenau kampında Nazi selamı veren Hollandalı turist gözaltına alındı

Son dakika haberleri... Polonya'da Nazi Almanyası tarafından 2. Dünya Savaşı döneminde kurulmuş en büyük toplama kampı Auschwitz-Birkenau'yu ziyaret eden Hollandalı turist, Nazi selamı verdiği için gözaltına alındı.

Polonya'da Nazi Almanyası tarafından 2. Dünya Savaşı döneminde kurulmuş en büyük toplama kampı Auschwitz-Birkenau'yu ziyaret eden Hollandalı turist, Nazi selamı verdiği için gözaltına alındı.

Yerel basında çıkan haberlere göre, 29 yaşındaki Hollandalı kadın turist, kampın kapısının önünde Nazi selamı verdi ve bu anların fotoğrafı kadının eşi tarafından çekildi.

Gözaltına alınan ve para cezası verilen kadın turist, Nazi selamını "şaka amaçlı verdiğini" savundu.

Polonya yasaları, Nazi propagandasına 2 yıla kadar hapis cezasını öngörüyor.

Nazi Almanya'sı 2. Dünya Savaşı sırasında işgal ettiği Polonya'da Oswiecim kasabasında kurduğu Auschwitz-Birkenau toplama kampında çoğu Yahudi olmak üzere 1,1 milyon kişiyi, zehirli gazlara, ağır çalışma şartlarına ve tıbbi deneylere maruz bırakarak katletmişti.

Sovyet birliklerinin 1945'te Polonya'ya girmesiyle kampta tutulanlar kurtarıldı.

YORUMLAR
500
Gençler ve 15 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası Gençler ve 15 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası İSTANBUL BOĞAZI'NDA TEHLİKELİ ANLAR İSTANBUL BOĞAZI'NDA TEHLİKELİ ANLAR Sektör temsilcileri turizmde hedefin yükseltilmesini değerlendirdi Sektör temsilcileri turizmde hedefin yükseltilmesini değerlendirdi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haber... Polonya'da Auschwitz-Birkenau kampında Nazi selamı veren Hollandalı turist gözaltına alındı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement