Hastane kapısından bir an olsun ayrılmadı! Vefalı köpek günlerce tedavi gören sahibini bekledi - Son Dakika

Hastane kapısından bir an olsun ayrılmadı! Vefalı köpek günlerce tedavi gören sahibini bekledi

19.01.2021 16:15

Trabzon'da rahatsızlanması sonucu hastaneye kaldırılan Cemal Şentürk'ün köpeği, hastane kapısından bir an olsun ayrılmadı. Eve götürülmesine rağmen her defasında hastaneye dönen köpek, sadakati ile insanlara taş çıkardı.

Trabzon'da yaşayan Cemal Şentürk, 14 Ocak'ta rahatsızlanınca Medical Park Trabzon Karadeniz Hastanesi'ne kaldırıldı. Sahibinin sağlık ekipleri tarafından ambulansa taşındığını gören Boncuk adlı köpek, hastaneye kadar aracı takip etti. Cemal Şentürk, hastanede tedavi altına alınırken sevimli köpek, hastanenin önünden bir an bile ayrılmadan sahibini bekledi.

SEVİMLİ KÖPEK HERKESİN İLGİ ODAĞI OLDU

Sahibinin yakınları tarafından eve götürülen Boncuk, defalarca kez hastaneye döndü. Çevredeki vatandaşların ve sağlık ekiplerinin dikkatini çeken sevimli köpek, görenlerin ilgi odağı oldu.

Hastane kapısından bir an olsun ayrılmadı! Vefalı köpek günlerce tedavi gören sahibini bekledi

"İNSAN GİBİ YAKIN DAVRANIYOR BANA"

Sağlık durumunun iyiye gitmesinin ardından tekerlekli sandalye ile aşağı inen Cemal Şentürk'ün köpeği ile buluşmasını izleyenler, duygusal anlara tanık oldu. 9 yıldır yanından ayırmadığı köpeğiyle aralarında sevgi bağı oluştuğunu belirten Şentürk, "9 yıldır benimle birlikte Boncuk. Ben de özlüyorum onu. O da bana alışkın zaten. Arada pencereden sesleniyorum ona, o zaman biraz daha sakinleşip duruyor burada. İnsan gibi yakın davranıyor bana.

Öyle olunca bende neşeleniyorum, hoşuma gidiyor. Bana bu kadar yakın olmasının sebebi, ona çok fazla ilgi göstermem. Hayvana yakın ilgi gösterince o da anlıyor, ne kadar ilgi gösterirsen o kadar yaklaşıyor. Ben ona hiç kızmam, kızıp da kendimden soğutmam. Köpekler devamlı ilgiyi seven hayvanlardır. İlgi gösterdin mi istediğin gibi yönlendirirsin onu" şeklinde konuştu.

Hastane kapısından bir an olsun ayrılmadı! Vefalı köpek günlerce tedavi gören sahibini bekledi

"BİZ EVE GÖTÜRSEK DE KAÇIP KAÇIP BURAYA GELİYOR"

Cemal Şentürk'ün kızı Aynur Egeli, "Babam rahatsızlanınca hastaneye getirdik. Köyde babamın arabası vardı, Boncuk onun yanından hiç ayrılmadı. Sonra Boncuk'u buradaki evimize getirdik. Babamın burada olduğunu öğrenince de buradan hiç ayrılmadı. 5 gündür buraya geliyor. Biz eve götürsek de kaçıp kaçıp buraya geliyor, babamı bekliyor" dedi.

HER SABAH AYNI SAATTE HASTANENİN ÖNÜNE GELMİŞ

Hastanenin güvenlik görevlisi Muhammet Akdeniz ise, köpeğin her sabah aynı saatte hastaneye geldiğini söyleyerek, "Burada bir ziyaretçimiz var. Her gün saat 09.00 gibi geliyor. Akşama kadar bekliyor. İçeri girmiyor genelde, kapıdan kafasını uzatıp bekliyor. Sahibi burada tedavi görüyor şu an. Zararsız, kimseyi de rahatsız etmiyor. Sadece sahibini bekliyor. Sahibi de bazen yanına gelip onu teselli edip gidiyor" ifadesinde bulundu.

Hastane kapısından bir an olsun ayrılmadı! Vefalı köpek günlerce tedavi gören sahibini bekledi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hastane kapısından bir an olsun ayrılmadı! Vefalı köpek günlerce tedavi gören sahibini bekledi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sokak ortasında eski kocası tarafından öldüresiye dövülen kadının kız kardeşi: Gördüklerimden sonra kriz geçirdim Kırmızı kategorideki Aksaray'da "tam" kapanmaya gidildi Babasının yasağını çiğneyen Yasmin Erbil'den cesur pozlar Metropoll'den dikkat çeken Cumhurbaşkanlığı anketi! Erdoğan mı, Mansur Yavaş mı? Esra Dermancıoğlu, kendisinden 15 yaş küçük sevgilisi yüzünden gelen eleştirilere ateş püskürdü Güney Kore'de genç bir kızı tecavüzden kurtaran Rabia, kahraman oldu Genç kızlara parkta cinsel istismarda bulunan yaşlı adamı çevredekiler darbetti Kale direğinin yanına saklanan uyanık futbolcu, kaleciyi gafil avladı