Son dakika haber: Somali'deki her çocuk salgın hastalıklara karşı aşılanacak - Son Dakika

Son dakika haber: Somali'deki her çocuk salgın hastalıklara karşı aşılanacak

04.05.2021 16:45
Son dakika haber: Somali'deki her çocuk salgın hastalıklara karşı aşılanacak, System.String[]

Son dakika haber: Somali Sağlık Bakanlığı, aşı ile önlenebilir salgın hastalıklara karşı ülkedeki her çocuğun aşılanacağını açıkladı.

Somali Sağlık Bakanlığı, aşı ile önlenebilir salgın hastalıklara karşı ülkedeki her çocuğun aşılanacağını açıkladı.

Somali Sağlık Bakanı Fawziya Abikar Nor, Dünya Aşı Haftası dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Nur, "Çiçek hastalığının görüldüğü son yer Somali'ydi ama çabalarımız sayesinde hastalığı yenebildik. Çocuk felcini de ortadan kaldırmanın eşiğindeyiz." ifadelerini kullandı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Birleşmiş Milletler (BM) iş birliğiyle Somali'deki salgın hastalıklara karşı her çocuğun aşılanacağını söyleyen Bakan Nur, iş birliği yapıldığı müddetçe salgın hastalıkların önlenebileceğini belirtti.

Kaynak: AA

Son Dakika Sağlık Son dakika haber: Somali'deki her çocuk salgın hastalıklara karşı aşılanacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Pencereden kamyonetin kasanına düşen Küçük Miray hayatını kaybetti Pencereden kamyonetin kasanına düşen Küçük Miray hayatını kaybetti Zenit, Marcao için Galatasaray'a 15 milyon euroluk teklif yapmaya hazırlanıyor Zenit, Marcao için Galatasaray'a 15 milyon euroluk teklif yapmaya hazırlanıyor Öykü Çelik-İsmail Berhan çifti ayrıldı Öykü Çelik-İsmail Berhan çifti ayrıldı Tarihi Kadıkalesi kazılarında 13'üncü yüzyıldan kalma insan iskeletleri bulundu Tarihi Kadıkalesi kazılarında 13'üncü yüzyıldan kalma insan iskeletleri bulundu Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, İmamoğlu'nu CİMER'e şikayet edenin kendisi olduğunu söyledi Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya, İmamoğlu'nu CİMER'e şikayet edenin kendisi olduğunu söyledi Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak Moderna'dan korkutan korona sözleri: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak Kaçak elektrik denetiminde ekiplere taşlı ve sopalı saldırı: 3 yaralı Kaçak elektrik denetiminde ekiplere taşlı ve sopalı saldırı: 3 yaralı Tutuklanan sahte 'BM Savcısı'nın bir foyası daha ortaya çıktı! Bakın mahallede nasıl geziyormuş Tutuklanan sahte 'BM Savcısı'nın bir foyası daha ortaya çıktı! Bakın mahallede nasıl geziyormuş
Advertisement