Son dakika haber... Vali Yılmaz: "Herkesin başına bir polis gönderemeyiz" - Son Dakika

Son dakika haber... Vali Yılmaz: "Herkesin başına bir polis gönderemeyiz"

23.02.2021 12:41

Son dakika habere göre Vali Yılmaz: "Herkesin başına bir polis gönderemeyiz" Vaka sayılarında düşüşe geçen Osmaniye'de Vali Erdinç Yılmaz korona virüs denetimlerine katıldı Sağlık Bakanlığı tarafından haftalık olarak açıklanan korona virüs haritasında 100 binde 134,90 oranla geçen haftaya göre vaka sayısında...

Vali Yılmaz: "Herkesin başına bir polis gönderemeyiz"

Vaka sayılarında düşüşe geçen Osmaniye'de Vali Erdinç Yılmaz korona virüs denetimlerine katıldı

OSMANİYE - Sağlık Bakanlığı tarafından haftalık olarak açıklanan korona virüs haritasında 100 binde 134,90 oranla geçen haftaya göre vaka sayısında düşüş yaşanan Osmaniye'de denetimlere katılan Vali Erdinç Yılmaz, 'Herkesin başına bir polis gönderemeyiz' diyerek vatandaşları kurallara uymaya davet etti.

Sağlık Bakanlığı'nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı verilere göre, 8-14 Şubat tarihleri arasında her 100 binde 139,81 vaka sayısı ile tırmanışta olan Osmaniye 81 il arasında korona virüs haritasında 6'ncı sırada yerini almıştı. Açıklanan son korona virüs haritasında vaka sayısında 100 binde 134,90 oranla düşüş görülen Osmaniye'de denetimlere katılan Vali Erdinç Yılmaz, esnafları tek tek gezerek 'Herkesin başına bir polis gönderemeyiz' diyerek herkesten kurallara uymasını istedi.

"Tablo Osmaniye açısından gerçekten çok üzücüdür"

Denetimlerinin ardından açıklamalarda bulunan Vali Yılmaz, Korona virüs denetimlerini sürdürüyoruz. Esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Kurullara uymaları konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini ısrarla talep ediyoruz. Osmaniye vaka sayısının en yüksek çıkan iller arasında yer alıyordu. Tablo ilimiz açısından gerçekten çok üzücüdür. Mücadelemizi daha da arttırarak devam ediyoruz. İnişe geçti, inşallah bu inişi daha da hızlandırmak istiyoruz. Ama şunu da biliyoruz ki bunu ancak hep birlikte başarabiliriz. Ben Osmaniyeli hemşerilerimden azami derecede gayret göstermelerini maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri gerektiğini ve bu kurallara uymalarının çok önemli olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum. Vaka sayılarında düşüş yaşanırsa önümüzdeki süreçlerde tedbirlerin kaldırılması anlamında daha rahat hareket edebileceğiz. Eğer bu düşüşü hızlandırmazsak bu sıkıntılı süreç devam edecek. Bu sıkıntılı süreçten kurtulmanın tek çaresi hep birlikte kurallara uymaktan geçiyor" diye konuştu.

Son dakika haber... Vali Yılmaz: Herkesin başına bir polis gönderemeyiz
Son dakika haber... Vali Yılmaz: Herkesin başına bir polis gönderemeyiz
Son dakika haber... Vali Yılmaz: Herkesin başına bir polis gönderemeyiz
Son dakika haber... Vali Yılmaz: Herkesin başına bir polis gönderemeyiz

Kaynak: İHA

Son Dakika Sağlık Son dakika haber... Vali Yılmaz: 'Herkesin başına bir polis gönderemeyiz' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Üç büyükşehir, 'Kontrollü Normalleşme' dönemine bu tedbirlerle girdi Burcu Çağrı, ilişkilerini reddeden Emre Altuğ'u paylaştığı fotoğraflarla ifşaladı Kafası karışanlar dikkat! İşte madde madde kalkan kısıtlamaların tablosu Survivor yarışmacısı Çağrı Atakan'ın sabıkalı olduğu ortaya çıktı Koronavirüsü yok eden cihaz Van'dan 4 ülkeye ihraç edildi Son Dakika! Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla yargılandıkları davadan beraat etti Sokak ortasında kanlı hesaplaşma! Silahını çekip kurşun yağdırdı, 2'si kardeş 3 kişi hayatını kaybetti 12. kattan düşen küçük kızı, yoldan geçen kurye kurtardı