Son dakika haber... YAKORDER'den orman yangınıyla mücadelede gönüllü olma çağrısı - Son Dakika

Son dakika haber... YAKORDER'den orman yangınıyla mücadelede gönüllü olma çağrısı

04.05.2021 18:51
Son dakika haber... YAKORDER'den orman yangınıyla mücadelede gönüllü olma çağrısı, System.String[]

Son dakika haber: Yaban Hayatını Koruma ve Dayanışma Derneği (YAKORDER) Bilim Kurulu Üyesi Mühsin Çoğal, Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan "Orman yangınlarıyla mücadelede görev yapan gönüllüler hakkında yönetmelik" kapsamında yangınlarla mücadele için vatandaşların gönüllü olmalarını istedi.

Yaban Hayatını Koruma ve Dayanışma Derneği (YAKORDER) Bilim Kurulu Üyesi Mühsin Çoğal, Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan "Orman yangınlarıyla mücadelede görev yapan gönüllüler hakkında yönetmelik" kapsamında yangınlarla mücadele için vatandaşların gönüllü olmalarını istedi.

Çoğal, AA muhabirine, yayımlanan yönetmelikle orman yangınlarıyla mücadelede görev yapacak gönüllülerin hukuki statüsü, nitelikleri, görevleri, sorumlulukları, eğitimleri, araç-gereçleri ve kıyafetlerinin belirlendiğini belirtti.

Türkiye'deki orman yangınlarıyla mücadelenin, eğitimli, ekipmanlı, sertifikalı, kimlikli gönüllülerle güç kazandığını ifade eden Çoğal, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz yıl ilimiz başta olmak üzere ülkemizin bir çok noktasında orman yangınları ile binlerce hektarlık alan kül oldu. Yangınlarda sadece oksijen kaynaklarımız yok olmuyor, ekosistemin bir parçası olan yaban hayvanları telef olarak biyolojik çeşitliliğimiz zayıflıyor. Orman Genel Müdürlüğünün orman yangınlarıyla mücadele gönüllülük çalışmasını önemsiyor, vatandaşlarımızın gönüllü olarak bu eğitimlerin almasını istiyoruz."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haber... YAKORDER'den orman yangınıyla mücadelede gönüllü olma çağrısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Biden'dan Netanyahu'ya ateşkes telefonu Biden'dan Netanyahu'ya ateşkes telefonu Esnafa destek paketinin ayrıntıları netleşti! İşte tek tek hibe alabilecek işletmeler Esnafa destek paketinin ayrıntıları netleşti! İşte tek tek hibe alabilecek işletmeler AK Partili Şamil Tayyar'dan Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına şartlı destek AK Partili Şamil Tayyar'dan Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına şartlı destek Show TV'den Güldür Güldür hayranlarını sevindirecek radikal karar Show TV'den Güldür Güldür hayranlarını sevindirecek radikal karar Songül Karlı, derin göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı yıktı geçti Songül Karlı, derin göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı yıktı geçti Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Sedat Peker'in iddialarına değindi: Suç çeteleri zehirli yılan gibidir Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Sedat Peker'in iddialarına değindi: Suç çeteleri zehirli yılan gibidir Direğe çarpan cip ikiye bölündü, enişte ile kayınbirader öldü Direğe çarpan cip ikiye bölündü, enişte ile kayınbirader öldü Çekişmeli davada Necati Şaşmaz ile Nagehan Kaşıkçı boşandı Çekişmeli davada Necati Şaşmaz ile Nagehan Kaşıkçı boşandı
Advertisement