Son dakika haberi! Adalet Bakanı Gül'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı Açıklaması - Son Dakika

Son dakika haberi! Adalet Bakanı Gül'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı Açıklaması

29.08.2021 20:23
Son dakika haberi! Adalet Bakanı Gül'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı Açıklaması

Son dakika habere göre Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 30 Ağustos zaferinin Türk milletini tarih sahnesinden silmek isteyen yedi düvele karşı tüm imkansızlıklara ve en çetin şartlara rağmen istiklal ve hürriyet aşkı ile verilen en haklı cevabın adı olduğunu kaydetti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 30 Ağustos zaferinin Türk milletini tarih sahnesinden silmek isteyen yedi düvele karşı tüm imkansızlıklara ve en çetin şartlara rağmen istiklal ve hürriyet aşkı ile verilen en haklı cevabın adı olduğunu kaydetti.

Bakan Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, şu ifadeleri kullandı:

"Şanlı zaferler ve eşsiz kahramanlıklarla maruf bir tarihi, yarınlara onurlu bir miras olarak bırakan aziz ceddimizin, vatanımızın bağımsızlığını tüm dünyaya bir kez daha haykırdığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 99. yıl dönümünü kutlamanın sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz."

Bakan Gül, 30 Ağustos 1922'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, kutlu bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin kahraman ordu ve aziz milletin istikbale emanet ettiği istiklalin ebedi mührü olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Bu zafer, Türk milletini tarih sahnesinden silmek isteyen yedi düvele karşı, tüm imkansızlıklara ve en çetin şartlara rağmen istiklal ve hürriyet aşkı ile verilen en haklı cevabın adıdır. Bu zafer, istiklal sancağımızı Anadolu'dan sürgün etmek isteyen 'çelik zırhlı duvara' karşı milletçe verilen iman dolu cevabın adıdır. 30 Ağustos ruhu, ülkemizin birliğine, milletimizin dirliğine yönelen her türlü tehdide rağmen hür, bağımsız ve birlikte yaşama kararlılığımızın, bu toprakları ilelebet koruma irademizin dün olduğu gibi bugün de tükenmez ilham kaynağıdır. Milletine güvenen, milletinin değerlerini baş tacı eden ve halkın iradesinin dışında güç tanımayan bir duruş, gücünü ve özgüvenini işte bu kaynaktan almaktadır."

30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayan Gül, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Bugün de aynı kararlılıkla ülkemizin güvenliği için canını feda eden şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberi! Adalet Bakanı Gül'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Sosyal medyada çok konuşulan muz yeme videosunu çeken 7 şahıs sınır dışı edilecek 07:36 Sosyal medyada çok konuşulan muz yeme videosunu çeken 7 şahıs sınır dışı edilecek 31 Aralık'a kadar sağlık çalışanlarına toplu taşıma ücretsiz olacak 07:34 31 Aralık'a kadar sağlık çalışanlarına toplu taşıma ücretsiz olacak Belediye personeli, onlarca köpeği diri diri gömdü 00:43 Belediye personeli, onlarca köpeği diri diri gömdü
Türkiye ve ABD heyetleri arasındaki F-35 anlaşmazlığı konusundaki ilk toplantı tamamlandı 23:22 Türkiye ve ABD heyetleri arasındaki F-35 anlaşmazlığı konusundaki ilk toplantı tamamlandı Sadakatsiz'in Derin'i Melis Sezen makyajsız yakalandı! Görenler gözlerine inanamadı 21:26 Sadakatsiz'in Derin'i Melis Sezen makyajsız yakalandı! Görenler gözlerine inanamadı Bakan Koca, kaza sonucu ölen Rümeysa'nın 36 saat çalıştığı iddiasını yalanladı 20:41 Bakan Koca, kaza sonucu ölen Rümeysa'nın 36 saat çalıştığı iddiasını yalanladı
Boğazı kesilerek öldürülen Şebnem Şirin, iş insanı Fevzi Tokat'ın torunu çıktı 17:47 Boğazı kesilerek öldürülen Şebnem Şirin, iş insanı Fevzi Tokat'ın torunu çıktı İki kardeş, yanlışlıkla babalarını yedi 16:47 İki kardeş, yanlışlıkla babalarını yedi
Advertisement