Son dakika haberi... Amasya'da "Tek Ebeveynli Ailelerde Çocuk ve Kadının Güçlendirilmesi Çalıştayı" yapıldı - Son Dakika

Son dakika haberi... Amasya'da "Tek Ebeveynli Ailelerde Çocuk ve Kadının Güçlendirilmesi Çalıştayı" yapıldı

08.04.2021 15:41
Son dakika haberi... Amasya'da

Son dakika haberler: Amasya'da, "Tek Ebeveynli Ailelerde Çocuk ve Kadının Güçlendirilmesi Çalıştayı" düzenlendi.

Amasya'da, "Tek Ebeveynli Ailelerde Çocuk ve Kadının Güçlendirilmesi Çalıştayı" düzenlendi.

Amasya Valiliği koordinasyonunda Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) desteğiyle Merzifon Sosyal Hizmet Merkezi tarafından çocuklarının bakımını sağlayan kadınların ekonomik özgürlüğünün sağlanması amacıyla başlatılan "Tek Ebeveynli Ailelerde Çocuk ve Kadının Güçlendirilmesi ile Kadın İstihdamının Artırılması Projesi" kapsamında düzenlenen çalıştayda, bu alanda yürütülen çalışmalar masaya yatırıldı.

Vali Mustafa Masatlı, Büyük Amasya Oteli'nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, hızla gelişen ve büyüyen dünyada tek ebeveynli ailelerin sayısının hızla arttığını söyledi.

Tek ebeveynli ailelerin profilini belirleyerek, çocuk ve kadınların sosyal ve ekonomik olarak güçlendirilmesi yönelik projeler ürettiklerini anlatan Masatlı, şunları kaydetti:

"Bir ailenin parçalanması ve çocukların anne veya babalarından ayrı büyümesi istediğimiz bir durum değildir ancak hayatın içinde, farklı sebeplerle bu tür durumlara rastlanması ve genellikle çocuğun ve kadının bu süreçten olumsuz etkilenmesi, devletimizi bir dizi tedbirler almak zorunda bırakmıştır. Bu konunun önemine istinaden bizlerde, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) çerçevesinde yönetim kurulu üyesi olduğum Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının da desteğiyle, 2020 yılında 'Tek Ebeveynli Ailelerde Çocuk ve Kadının Güçlendirilmesi ve Kadın İstihdamını Artırılması Projesini' hayata geçirdik. Proje kapsamında hedef kitle olarak belirlenen ve tek ebeveyn olarak yaşayan kadınlara yönelik mesleki kurs ve atölyelerin açılması ve yapılan eğitimlerin ardından kadınlarımızın üretim sektöründe istihdamı amaçlanmıştır."

Masatlı, söz konusu proje kapsamında tek ebeveyn olarak çocukların bakımını üstlenen kadınların ekonomik özgürlüğünü sağlamak, suça sürüklenmiş ya da suç mağduru olan çocuk vakalarını azaltmanın başlıca hedefleri olduğunu sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Işıkhan tarafından da "Aileye Yönelik Sosyal Politikalar" konulu sunum yapılan çalıştayda alanında uzman bürokrat ve akademisyenler çalışmanın önemi ve sürdürülebilir olması konusunda bilgi verdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberi... Amasya'da 'Tek Ebeveynli Ailelerde Çocuk ve Kadının Güçlendirilmesi Çalıştayı' yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

2 milyar dolarlık vurgun yapıp yurt dışına kaçan Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer kimdir? 2 milyar dolarlık vurgun yapıp yurt dışına kaçan Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer kimdir? Hakan Çalhanoğlu'nun nefis golünü İbrahimovic ayakta alkışladı, İtalyanlar şu yorumu yaptı: Spor tarihinin en yetenekli Türk'ü Hakan Çalhanoğlu'nun nefis golünü İbrahimovic ayakta alkışladı, İtalyanlar şu yorumu yaptı: Spor tarihinin en yetenekli Türk'ü Aralarında kimler var kimler! Thodex'in kurucusu 2 milyar dolarlık vurgun için ünlüleri kullanmış Aralarında kimler var kimler! Thodex'in kurucusu 2 milyar dolarlık vurgun için ünlüleri kullanmış Ünlü oyuncu ve eşi Müge Anlı'ya katıldı! Sürpriz ziyaretin sebebi duygulandırdı Ünlü oyuncu ve eşi Müge Anlı'ya katıldı! Sürpriz ziyaretin sebebi duygulandırdı 2 milyar dolar ile sırra kadem basan Thodex'in kurucusu yatırımcı çekmek için kampanya düzenlemiş 2 milyar dolar ile sırra kadem basan Thodex'in kurucusu yatırımcı çekmek için kampanya düzenlemiş 3 günlük kapanma bu akşam başlıyor! İşte kısıtlamadan muaf olacak kişi ve sektörler 3 günlük kapanma bu akşam başlıyor! İşte kısıtlamadan muaf olacak kişi ve sektörler Dünya böylesini görmedi! Koronaya teslim olan ülkede günlük vaka sayısı rekor kırdı Dünya böylesini görmedi! Koronaya teslim olan ülkede günlük vaka sayısı rekor kırdı Bu kadarına da pes! Dilencinin iç çamaşırından çıkan para, çoğu kişinin cebinde yok Bu kadarına da pes! Dilencinin iç çamaşırından çıkan para, çoğu kişinin cebinde yok