Son dakika haberi! Büyükelçiler Türkiye'nin Kovid-19 ile mücadelesini değerlendirdi - Son Dakika

Son dakika haberi! Büyükelçiler Türkiye'nin Kovid-19 ile mücadelesini değerlendirdi

08.04.2021 16:41
Son dakika haberi! Büyükelçiler Türkiye'nin Kovid-19 ile mücadelesini değerlendirdi, System.String[]

Son dakika haberine göre İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Massimo Gaiani, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede iyi bir iş çıkardığını söyledi.

İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Massimo Gaiani, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede iyi bir iş çıkardığını söyledi.

Gaiani, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının düzenlediği "Ülkemizdeki Yabancı Misyon Şeflerinin Gözünden Türkiye'nin Koronavirüsle Mücadelesi" programında konuştu.

İtalyan Büyükelçi, Türkiye'nin salgın karşısında iyi eğitimli doktorları, hemşireleri ve güçlü sağlık sistemiyle iyi bir iş çıkardığını vurgulayarak salgın sürecinde birtakım kısıtlamalar uygulanırken hayatını kaybeden sayısının düşük seyrettiği Türkiye'de aynı zamanda ülkenin "çalışmaya" devam ettiğini belirtti.

İtalya'nın 8 milyondan fazla doz aşı aldığını, 4 milyondan fazla kişiye ilk, 2 milyon kişiye de ikinci doz olmak üzere yaklaşık 7 milyon doz aşı yapıldığına işaret eden Gaiani, küresel aşı üretiminin ihtiyaçları karşılamamasına karşın Türkiye'nin aşılamada İtalya'dan çok ileride olduğunu kaydetti.

Salgının vurduğu ilk ülkenin İtalya olduğunu ve ağır bedeller ödediklerini hatırlatan Gaiani, "Türkiye'nin kalıcı olarak ikamet edenleri Türk vatandaşları olmasalar bile aşılanma planına dahil etmesi çok ince düşünülmüş bir hizmet." dedi.

Gaiani, salgın sürecinde ailelerin birbirinden ayrı kalmak zorunda kaldığına ve teknoloji sayesinde ailesiyle iletişimini sürdürdüğüne dikkati çekerek "Bir arkadaşla kahve içmek gibi normal şeyleri yapmanın özgürlüğünün farkında bile değildik. Şu an böyle şeyler yapamıyoruz." diye konuştu.

İtalyan Büyükelçi, Kovid-19 önlemlerinin önemine işaret ederek "Mesafeyi korumalıyız. Bu yüzden daha rahat bir ortamdayken bile maske takıyorum. Bu önlemlerle devam etmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Aşıyla beraber tek çıkış yolu. Her ne kadar ceremesini çeksek te kısıtlama önlemlerinin devam etmesi. Sosyal temasımızda çok dikkatli olmaya devam etmeliyiz ve mümkün olan en çok kişiye en hızlı şekilde aşı uygulamaya devam etmek zorundayız. Bence çıkış yolu bu." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberi! Büyükelçiler Türkiye'nin Kovid-19 ile mücadelesini değerlendirdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

CHP'li Altay'ın Erdoğan'la ilgili benzetmesine tepki yağıyor! Bakan Soylu: Vallahi sizi 15 Temmuz'dan beter yaparız CHP'li Altay'ın Erdoğan'la ilgili benzetmesine tepki yağıyor! Bakan Soylu: Vallahi sizi 15 Temmuz'dan beter yaparız Acun Ilıcalı, kamera kayıttayken yasak olmasına rağmen yemek yiyen İsmail Balaban'ın cezasını verdi Acun Ilıcalı, kamera kayıttayken yasak olmasına rağmen yemek yiyen İsmail Balaban'ın cezasını verdi Nihat Hatipoğlu'nun YÖK üyeliğindeki görev süresi uzatıldı Nihat Hatipoğlu'nun YÖK üyeliğindeki görev süresi uzatıldı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı, yerine Mehmet Muş atandı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı, yerine Mehmet Muş atandı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Başika Üssü'ne saldıran milis grubu açıkladı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Başika Üssü'ne saldıran milis grubu açıkladı GS TV'ye konuk olan Luyindama, iddialı konuştu: Takıma güveniyorum ve biz şampiyon olacağız GS TV'ye konuk olan Luyindama, iddialı konuştu: Takıma güveniyorum ve biz şampiyon olacağız Süper Lig'in tecrübeli hakemi Fırat Aydınus'un kariyeri 25 gün sonra bitiyor Süper Lig'in tecrübeli hakemi Fırat Aydınus'un kariyeri 25 gün sonra bitiyor Melisa Aslı Pamuk, Kırmızı Oda'nın kadrosuna dahil oldu Melisa Aslı Pamuk, Kırmızı Oda'nın kadrosuna dahil oldu