Çekya'da bilim insanları, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok eden kağıt üretti - Son Dakika

Çekya'da bilim insanları, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok eden kağıt üretti

04.12.2020 17:35

Koronavirüs salgınına karşı aşı geliştirme çalışmaları devam ederken, Çek bilim insanları ilginç bir buluş gerçekleştirdi. Bilim insanlarının geliştirdiği özel bir kağıdın, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok ettiği belirtildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı aşı geliştirme çalışmalarında son aşamaya gelinirken, Çekya'da bilim insanları ilginç bir buluşa imza attı. Bilim insanlarının geliştirdiği özel bir kağıdın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) parçacıklarını yok edebildiği belirtildi. Kağıt, çinko ve gümüş içerikli özel kimyasallarla yapılırken virüsleri, bakterileri ve mayaları öldürdüğü bildirildi.

YÜZDE 99'U BİR DAKİKA İÇİNDE YOK OLUYOR

İnsan cildi için güvenli olduğu söylenen kağıdın yüzeyindeki mikropların yüzde 99'unun bir dakika içinde yok olduğu belirtiliyor.

Çekya'da bilim insanları, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok eden kağıt üretti

Yapılan testlerin, 10 dakika içinde bu tür kağıtlara düşen koronavirüs partiküllerinin yüzde 70'inin öldüğünü ve 30 dakika içinde tamamen kaybolduğunu gösterdiği ifade edildi.

Çekya'da bilim insanları, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok eden kağıt üretti

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Çekya'da bilim insanları, koronavirüsü yüzde 99 oranında yok eden kağıt üretti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)

Son Dakika

G.Saray'ın transferini son aşamaya getirdiği Mostafa Mohamed, kulübüne rest çekti Destekleri memnuniyetle karşılayan yeme-içme sektöründe gözler işletmelerin açılmasında Joe Biden yönetiminden Türk hamlesi! ABD'nin kritik bakanlıklarına 3 Türk kadın atandı Kısıtlamalarda gevşeme olacak mı? Bilim Kurulu, koronavirüs tedbirleri ve aşılama gündemiyle toplandı MAK araştırmadan yılın ilk anketi! MHP ve HDP baraj altı kaldı, İYİ Parti'deki yükseliş dikkat çekti Kuyumculardan altına yatırım yapanları heyecanlandıracak tahmin: Bu yıl rekor kıracak IMF'den ekonomik toparlanma için "destek" vurgusu Galatasaray Ali Yavuz Kol'u Yukatel Denizlispor'a kiralık olarak gönderdi