Ağabeyinin ardından CNN spikeri Chris Cuomo da cinsel tacizle suçlanıyor - Son Dakika

Ağabeyinin ardından CNN spikeri Chris Cuomo da cinsel tacizle suçlanıyor

24.09.2021 19:48

ABD, geçtiğimiz gün ortaya çıkan taciz skandalıyla sarsıldı. CNN spikeri Chris Cuomo'nun dönemin ABC Haber Müdürü Shelley Ross'u sarılarak taciz ettiği ortaya çıktı. CNN spikerinin kardeşi Eski New York Valisi ve Demokrat Parti üyesi Andrew Cuomo da geçtiğimiz aylarda hakkında çıkan cinsel istismar suçu nedeniyle istifa etmişti.

ABC'deki eski patronu Shelley Ross, New York Times'ta, Chris Cuomo'nun CNN'e geçişi nedeniyle verilen veda partisinde kendisine uygunsuz davranışta bulunduğunu yazdı.

"ARTIK BENİM PATRONUM" DEĞİLSİN DİYEREK TACİZ ETTİ

Ross, eşinin gözü önünde Chris Cuomo'nun kendisine "Artık benim patronum değilsin." diyerek tacizde bulunduğunu iddia etti. Söz konusu yazıda, ayrıca Cuomo'nun daha sonra davranışından dolayı Ross'tan ve eşinden özür dilediği e-postanın ekran görüntüsü yayınlandı.

CNN sunucusu Chris Cuomo hakkında cinsel taciz iddiası
Shelley Ross

"CİNSEL BİR ŞEY DEĞİLDİ, ÖZÜR DİLEMİŞTİM"

Konuyla ilgili konuşan CNN spikeri Cuomo, "Shelley ile yaşadığımız şey cinsel bir şey değildi. Bu yaşananlar O ABC'nin haber müdürüyken 16 sene önce biz topluluk içindeyken meydana geldi. O zaman da özür dilemiştim." diye konuştu.

CNN sunucusu Chris Cuomo hakkında cinsel taciz iddiası
Chris Cuomo

"UTANMIŞ MIYDIN?" DİYE SORDU

Times'a yazan Ross, CNN spikerinin verdiği cevap sonrası, "Benim kendisine sorum o zamanda olduğu gibi yine aynı: Kocamın da gördüğü olay sonrası bu yaptığından utanmış mıydı ya da mahcup olmuş muydu?" diye sordu. Ayrıca deneyimli gazeteci, Cuomo'nun CNN'den istifa etmesini beklemediğini ama 'gazetecilik pişmanlığı' ile 'cinsel ayrımcılık' ve 'iş yerinde cinsiyetçi önyargı' ile ilgili bir araştırma yapmasını istediğini de söyledi.

AĞABAYİ DE TACİZLE SUÇLANMIŞTI

Cuomo'nun büyük kardeşi eski New York Valisi Andrew Cuomo da şubat ayında başlayan hakkındaki cinsel taciz suçlamaları nedeniyle 10 Ağustos'ta görevinden istifa etmişti.

Ağabeyinin ardından CNN spikeri Chris Cuomo da cinsel tacizle suçlanıyor

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ağabeyinin ardından CNN spikeri Chris Cuomo da cinsel tacizle suçlanıyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara ödenen faizi indirdi 00:46 Merkez Bankası, TL zorunlu karşılıklara ödenen faizi indirdi Apple CEO'su Tim Cook İstanbul paylaşımı yaptı, Elon Musk dalga geçti 00:18 Apple CEO'su Tim Cook İstanbul paylaşımı yaptı, Elon Musk dalga geçti Burun estetiği yaptıran Survivor Aleyna Kalaycıoğlu, bambaşka biri oldu 23:59 Burun estetiği yaptıran Survivor Aleyna Kalaycıoğlu, bambaşka biri oldu
AK Parti'den 22:12 AK Parti'den "Erken seçim mi var sahaya inildi?" sorusuna cevap! Tüm meraklar giderildi Aksaray Üniversitesi, doçentlik belgesi sahte çıkan Zehra Zulal Atalay'ı savcılığa şikayet etti 21:27 Aksaray Üniversitesi, doçentlik belgesi sahte çıkan Zehra Zulal Atalay'ı savcılığa şikayet etti Anne, otomobil çalan oğluna adliye çıkışı saldırıp tepki gösterdi 19:27 Anne, otomobil çalan oğluna adliye çıkışı saldırıp tepki gösterdi
Canlı yayındaki çirkin teklife kayıtsız kalamadı! Ece Üner, kendini tutamayıp bağırdı: Çocuklar mal değildir 17:23 Canlı yayındaki çirkin teklife kayıtsız kalamadı! Ece Üner, kendini tutamayıp bağırdı: Çocuklar mal değildir İngiltere bu görüntüyle sarsıldı! İğneli saldırıların son kurbanı 20 yaşındaki üniversite öğrencisi oldu 15:35 İngiltere bu görüntüyle sarsıldı! İğneli saldırıların son kurbanı 20 yaşındaki üniversite öğrencisi oldu
Advertisement