Son dakika haberi: Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni - Son Dakika

Son dakika haberi: Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

Son dakika haberleri... Hatay'da 8 şehit yakını ve 12 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı düzenlenen törenle verildi.

Son dakika haberi: Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni, System.String[]

Hatay'da 8 şehit yakını ve 12 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı düzenlenen törenle verildi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya ilçesinde bir otelde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 1071'de Malazgirt'te başlayan Çanakkale Savaşı'ndan Kurtuluş Savaşı'na, Kore'den Kıbrıs Barış Harekatı'na yıllardır süren terörle mücadeleden 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar milletçe hep birlikte savaştıklarını söyledi.

Doğan, Fırat Kalkanı, Zeytindalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı Harekatıyla kara sınırlarını korumak için Akdeniz'de de mavi vatan sınırlarını korumak için gece gündüz nöbetteki askerlerin de bugün aynı şuurla görev yaptığını belirtti.

Gözünü vatan topraklarına dikenlerle mücadelenin sonuna kadar süreceğini ifade eden Doğan, şöyle devam etti:

"Her karışı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu mübarek vatanı ve onların hatıralarını, asla çiğnetmeyeceğiz. Ne mutlu bizlere ki, tarihte hep şanla, şerefle yer almış, vatanı, bağımsızlığı ve milli onuru için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamış asil bir milletin evlatlarıyız. Vatan sevgisini, milli ve manevi değerlerini her şeyden üstün tutan Türk milleti için şehitlik ve gazilik ulaşılabilecek en yüce makamdır. Bu cennet vatan, bu kutsal topraklar, bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin, isimli isimsiz tüm kahramanlarımızın mirasıdır. Dolayısıyla, ne şehitlerin, ne gazi olanların, ne de onları büyük bir vatan ve millet sevgisiyle yetiştiren anne ve babalarının hakkı ödenir."

Vali Doğan, konuşmasının ardından şehit ailelerine ve gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratını verdi.

Törene şehit yakınları ve gazilerin yanı sıra protokol üyeleri katıldı.

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 15:15 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberi: Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

19'u futbolcu 41 kişinin korona olduğu Flamengo, hükmen yenilgiden son anda kurtuldu Tiyatro sanatçısı Zihni Göktay: Yedi aydır Şehir Tiyatroları'ndan maaş alamıyorum Fox TV'den ayrılan Fatih Portakal, YouTube kanalı açtı Dövülüp kayalıklara atıldığı iddia edilen kadının aşırı alkolden düştüğü belirlendi Gasbettiği 267 bin lira değerindeki saati makatına sakladı Komşusunun eşinden çocuk yapan Cengiz K.'nın 2 yıl önceki skandal paylaşımı ortaya çıktı Ermenistan, cepheden kaçan askerlerine karşı silah kullanma emri verdi Sanatçı Şehrazat, telif haklarını ödemeyen Acun Ilıcalı'ya uçak aldığı için öfke kustu: Haram zıkkım olsun