Son dakika haberi... Diskalkuli Derneği, çocuklara materyallerle matematiği öğretiyor - Son Dakika

Son dakika haberi... Diskalkuli Derneği, çocuklara materyallerle matematiği öğretiyor

09.04.2021 08:47
Son dakika haberi... Diskalkuli Derneği, çocuklara materyallerle matematiği öğretiyor, System.String[]

Gelen son dakika haberlerine göre Muş'ta faaliyet gösteren Diskalkuli Derneği'nde akademisyenler, çocuklara materyallerle matematiği daha kolay öğretiyor.

Muş'ta faaliyet gösteren Diskalkuli Derneği'nde akademisyenler, çocuklara materyallerle matematiği daha kolay öğretiyor.

Diskalkuli Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Yılmaz Mutlu, sayma ve hesaplama güçlüğü olarak bilinen diskalkulinin, dünya genelinde yeni ele alındığını belirtti.

Diskalkulinin günümüzde çok fazla bilinen bir öğrenme bozukluğu olmamasına rağmen öğrencilerin hayatlarında oldukça etkili olabildiğini vurgulayan Mutlu, şöyle konuştu:

"Matematiksel kavramlarda öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler için eğitsel materyaller ve eğitsel müdahale yöntemleri geliştirerek öğrencilerin öğrenme sorunlarını aşmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Türkiye çapında Diskalkuliye yönelik farkındalık çalışmaları yapıyoruz. Bu kapsamda hem dernek merkezimizde hem de şubelerimizde bu minvalde çalışmalar gerçekleştiriyoruz."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberi... Diskalkuli Derneği, çocuklara materyallerle matematiği öğretiyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Vedat Bilgin getirildi Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Vedat Bilgin getirildi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık getirildi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık getirildi Survivor'da elenen isim Reşat Hacıahmetoğlu oldu Survivor'da elenen isim Reşat Hacıahmetoğlu oldu Biontech mi, Sinovac mı? Prof. Dr. Güner Sönmez, madde madde iki aşının özelliklerini sıraladı Biontech mi, Sinovac mı? Prof. Dr. Güner Sönmez, madde madde iki aşının özelliklerini sıraladı Süper Lig'in tecrübeli hakemi Fırat Aydınus'un kariyeri 25 gün sonra bitiyor Süper Lig'in tecrübeli hakemi Fırat Aydınus'un kariyeri 25 gün sonra bitiyor Melisa Aslı Pamuk, Kırmızı Oda'nın kadrosuna dahil oldu Melisa Aslı Pamuk, Kırmızı Oda'nın kadrosuna dahil oldu Kayıp atların sucuk yapıldığı iddiası veteriner işleri müdürüne soruldu, verdiği yanıt tuhaftı Kayıp atların sucuk yapıldığı iddiası veteriner işleri müdürüne soruldu, verdiği yanıt tuhaftı Vakaların rekor kırdığı süreçte Bakan Soylu'nun katıldığı kalabalık cenaze tepki çekti Vakaların rekor kırdığı süreçte Bakan Soylu'nun katıldığı kalabalık cenaze tepki çekti