Son dakika haberi: Germencik'in yöresel iki lezzetine coğrafi onay - Son Dakika

Son dakika haberi: Germencik'in yöresel iki lezzetine coğrafi onay

30.08.2020 19:19

Son dakika gündem haberi: Aydın'ın Germencik ilçesinin yöresel lezzetlerinden "ekşili tavuk yemeği" ile "Ortaklar çöp şiş" için yapılan coğrafi işaret başvurusunun Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylandığı bildirildi.

Aydın'ın Germencik ilçesinin yöresel lezzetlerinden "ekşili tavuk yemeği" ile "Ortaklar çöp şiş" için yapılan coğrafi işaret başvurusunun Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylandığı bildirildi.

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, AA muhabirine, iki lezzetin de coğrafi işaret alması için başvuruda bulunduklarını, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda gelen onay haberinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Germencik ekşili tavuk yemeğinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Hıdırbeyli köyü sakinlerince 1937 Büyük Ege Manevrası'nda ikram edildiğini anlatan Öndeş, şöyle konuştu:

"Atatürk ile manevraya katılan asker ve komutanlara ekşili tavuk yemeği ikram ediliyor. Bu lezzeti çok beğeniyor. Bunun üzerine Atatürk askerlere gösterilen ilgiden dolayı köye madalya veriyor. Bu madalyayı muhafaza ediyoruz.

Germencik ekşili tavuk yemeği ve Ortaklar çöp şiş lezzetlerimize coğrafi işaret onayını almış bulunmaktayız. Memleketimize hayırlı olsun. Bundan sonraki amacımız daha da markalaşmak. Amacımız bize ait olan ürünlere sahip çıkmak. Herkese hayırlı olsun."

Son dakika haberi: Germencik'in yöresel iki lezzetine coğrafi onay
Son dakika haberi: Germencik'in yöresel iki lezzetine coğrafi onay
Son dakika haberi: Germencik'in yöresel iki lezzetine coğrafi onay
Son dakika haberi: Germencik'in yöresel iki lezzetine coğrafi onay

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberi: Germencik'in yöresel iki lezzetine coğrafi onay - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Doktorlar, gördükleri diş karşısında acil toplantı kararı aldı 18:15 Doktorlar, gördükleri diş karşısında acil toplantı kararı aldı
Meteoroloji uyardı! Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgeleri için fırtına alarmı 17:59 Meteoroloji uyardı! Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz bölgeleri için fırtına alarmı Son dakika: Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yüzde 30 ila yüzde 35 arasında zam yapıldı 16:53 Son dakika: Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yüzde 30 ila yüzde 35 arasında zam yapıldı AK Parti MKYK Üyesi Abdurrahman Kurt'tan Haberler.com'a özel açıklama: Güneydoğu'da oyları artan parti yok, bize de kızgınlık var 16:08 AK Parti MKYK Üyesi Abdurrahman Kurt'tan Haberler.com'a özel açıklama: Güneydoğu'da oyları artan parti yok, bize de kızgınlık var Melis Sezen'den kendisini taklit eden Tansu Dayan'a yanıt: Kelebek etkisi 14:23 Melis Sezen'den kendisini taklit eden Tansu Dayan'a yanıt: Kelebek etkisi Son Dakika: Erdoğan'dan 12:17 Son Dakika: Erdoğan'dan "Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?" sorusuna cevap: İşçimizi zora sokamayacağız Beşiktaş'tan şaşırtan transfer! Cenk Tosun'la anlaşma sağlandı 12:10 Beşiktaş'tan şaşırtan transfer! Cenk Tosun'la anlaşma sağlandı Sadakatsiz'in yıldızı Melis Sezen'in ödül gecesinde giydiği giysi beğenilmedi! Eğreti duruyor 11:24 Sadakatsiz'in yıldızı Melis Sezen'in ödül gecesinde giydiği giysi beğenilmedi! Eğreti duruyor
Advertisement