Gömleğindeki ipi yakmak isteyen çocuk kendini yaktı - Son Dakika

Gömleğindeki ipi yakmak isteyen çocuk kendini yaktı

Ardahan'da 10 yaşındaki çocuk, gömleğindeki ipi yakmak istedi. Ancak daha öncesinde saçını düzeltmek istediği kolonya gömleğine de bulaştığı için gömlek bir anda alev aldı.

Ardahan'ın Çıldır ilçesinde oturan Sönmez ailesinin çocuğu olan 10 yaşında ki Fatih Sönmez, kolonya ile saçlarını düzeltmek istedi. Kolonyayı ellerine döken küçük çocuk yanlışlık giydiği gömleğe de bulaştırdı. Bu sırada gömlekte ki ipi koparmak isteyen Sönmez, koparamayınca çakmakla ipi yakmaya çalıştı. Kolonyanın bulaştığı gömlek biranda alev aldı. Küçük çocuğun çığlıklarını duyan anne Çiğdem Sönmez, koşarak küçük Fatih'in yanına gitti. Çocuğunun yandığını gören anne Sönmez, düşünmeden küçük çocuğun gömleğini yırtarak çıkardı.

İKİNCİ DERECE YANIKLAR OLUŞTU

Çocuğunun hayatını kurtaran anne Sönmez, durumu 112 Acil Sağlık ekibine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler küçük Fatih'i Ardahan Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Fatih Sönmez, Erzurum Şehir Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Küçük çocuğun çene ve göğsünde ikinci dereceden yanıklar oluştuğu belirtildi.

Gömleğindeki ipi yakmak isteyen çocuk kendini yaktı

"YANAN GÖMLEĞİNİ YIRTTIM ATTIM"

Çocuğunun yandığını görünce düşünmeden müdahale ettiğini ifade eden anne Çiğdem Sönmez, "Fatih'i banyo yaptırdıktan sonra içeriye aldım. Sonra ben kapıya çıktım, peşimden Fatih'in bağırma sesi geldi. Kolonya üzerine dökülmüş, ateş düşmüş, o anda söndürmeye çalıştım. Üzerini yırttım, attım sonra da hortum takarak başından aşağıya suyu tutarak söndürdüm. Kolonya dökerek saçını taramak istemiş. Üzerine biraz fazla dökülmüş. O anda da giysisinde bir şey varmış üzerine ateş düşünce yanmış. Kibritle yakmış kendisini. Karnı yandı" diye konuştu.

Gömleğindeki ipi yakmak isteyen çocuk kendini yaktı

Gömleğinde ki ipi yakarken yanlışlıkla kendini yaktığını ifade eden 10 yaşında ki Fatih Sönmez, "Gömleğim de ip vardı sökülüyordu, kibritle ipi yakmaya çalıştım sonra üzerim alev aldı. İpi çektim kopmadı bende yakmaya çalıştım ama üzerim alev aldı. Karnım yandı" şeklinde konuştu.

Gömleğindeki ipi yakmak isteyen çocuk kendini yaktı

Haber Yayın Tarihi: 12.08.2020 09:04 - Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Gömleğindeki ipi yakmak isteyen çocuk kendini yaktı - Son Dakika

YORUMLAR (10)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Eski Başbakan Mesut Yılmaz'dan kötü haber! Doktorlar umudu kesti Yol verme kavgasında sopa ve demir çubuklarla birbirlerine girdiler! O anlar kamerada Şişli'de Iraklı gencin metro raylarına atlayarak intihar ettiği görüntüler ortaya çıktı 7 yıldır komada olan Michael Schumacher, tamamen bitkisel hayata geçti Fenomen Bahar Candan'ın başörtülü pozuna tepki yağdı İşte bayram trafiklerini sona erdirecek Kuzey Marmara Otoyolu'nun güncel fiyat tablosu İran'da hırsızlık yapan 3 kişinin parmakları kesildi Fuhuş için buluştuğu kişinin trans birey olduğunu anlayınca önce bıçakladı sonra sinir krizi geçirdi