İtfaiyeden 'Nasreddin Hoca' misali keçi kurtarma operasyonu - Son Dakika

İtfaiyeden 'Nasreddin Hoca' misali keçi kurtarma operasyonu

01.10.2020 09:22

Balıkesir'in Havran ilçesinde dağda mahsur kalan keçilerin kurtarılışı Nasreddin Hoca fıkrasını anımsattı. Kayıp 5 keçiyi kurtarmak için yola koyulan ekipler 7 keçiyle geri dönünce keçi sahibi sevinç ve şoku bir arada yaşadı.

Balıkesir Havran ilçesinin kırsal kesiminde bulunan Çakırdere Mahallesi muhtarı Kadir Süzük, 2 gün önce keçilerin dik olan Yayla Taşı mevkiindeki kayalıklara kaçtığını kendisinin başarılı olamadığını ve geri dönemedikleri için itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Bunun üzerine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit ve Havran İtfaiye Grup Amirliği arama kurtarma ekipleri alarma geçti.

İtfaiyeden 'Nasreddin Hoca' misali keçi kurtarma operasyonu

6 SAATLİK MÜCADELE SONRASI KURTARILDI

Usta dağcıları aratmayan uzman personel, 6 saatlik bir mücadele sonrası dik kayalıklardan aşağıya uzatılan halatlar yardımı kaybolan 5 keçiyi zararsız bir şekilde indirdi.Ancak muhtarın kayıp olan 5 keçisi ise 7 olarak bulununca ekipler de şaşırdı. Bunun üzerine yapılan incelemede muhtarın kayıp olan 5 değil, 7 keçisinin dağa kaçtığı anlaşıldı.

İtfaiyeden 'Nasreddin Hoca' misali keçi kurtarma operasyonu

MUHTAR YANLIŞ SAYMIŞ

Bu durumun Nasreddin Hoca'nın fıkrasını anımsattığını belirten ekipler, sahibi 5 keçisinin kayıp olduğu ihbarında bulunmuştu. Kendisi de önce çok şaşırdı. Keçiler benim dedi. Ama sonra sürüsünü yanlış saydığı için 5 kayıp olduğunu sanmış. Meğerse 7 tanesi kayıpmış. Teslim edince çok mutlu oldu" diye konuştular.

YORUMLAR (2)
  • oflu: biz iki sene önce corluda tren kazasında trende tam iki saat kaldık köylülerden allah razı olsun onlar yürümüş gelmiş şimdi devlet yaban kecisi için seferber olmuş yaşa varol nurol insan haklarımı keci haklarımı yoksa susun haklarımı Cevap Yaz 2 5 Yayından Kaldır
  • oflu: bakın dün kocaelinde adama hastahane önünde kimse müdahale eylememiş ölmüş kayalıklardaki keci kurtarmayı haber eden muhabirler var utanc duyuyorum böyle adalet olmaz zavallı halk birilerine esir olmuş uyanırız elbet Cevap Yaz 7 1 Yayından Kaldır
500

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa İtfaiyeden 'Nasreddin Hoca' misali keçi kurtarma operasyonu - Son Dakika


Advertisement