Zübeyde'nin çiftçilik hayalini kabusa çevirdiler! Önce taciz edildi sonra darp - Son Dakika

Zübeyde'nin çiftçilik hayalini kabusa çevirdiler! Önce taciz edildi sonra darp

Adana'da nişanlısının ailesiyle kiraladığı tarlada çiftçilik yapmaya başlayan genç kadın, arazinin asıl sahibi olduğunu iddia eden kişilerin hem tacizine hem de fiziksel saldırısına uğradı. Karşılıklı tartışma yaşayan iki grup, şikayetçi olmak üzere karakola götürüldü.

Adana'da nişanlısının kiraladığı tarlada ailesiyle birlikte fıstık ve mısır eken Zübeyde Doğan, arazinin sahibi olduğunu iddia ettiği kişilerin hem tacizine hem de fiziksel saldırısına uğradı. Tarlada Doğan ve Şen ailesinin ekili ürünleri olduğu halde çit çekmeye çalışan kişilere polis müdahale etti.

SENELİK KİRALAYIP ÇİFTÇİLİĞE BAŞLADILAR

22 yaşındaki Zübeyde Doğan'ın nişanlısı Gökhan Şen, geçen sene Seyhan İlçesi'ne bağlı Camuzcu Mahallesi'nde bulunan mahkemelik olan 807 dönümlük tarlanın 45 dönümünü M.U. isimli birinden seneliği 22 bin 500 TL'ye kiraladı. Şen ve Doğan aileleri bu tarlada mısır ve yer fıstığı ekimi yaptı.

Zübeyde'nin çiftçilik hayalini kabusa çevirdiler! Önce taciz edildi sonra darp

ÖNCE TEHDİT SONRA TACİZ VE DARP

Son dönemde ise avukat olduğu öğrenilen İ.B. babası Vehbi B. ve birkaç kişi tarafından 2 aile sürekli tehdit edildi. Tehditlerin boyutu her geçen gün artarken geçen 3 Temmuz tarihinde taraflar arasında çıkan kavgada Zübeyde Doğan, darp edildi. Genç kadın, şahıslar tarafından taciz edildiğini de iddia etti. Bugün sabah saatlerinde ise İ.B ve babası Vehbi B., tarlanın olduğu yere gelerek konteyner kurdu ve çit çekmeye başladı. Doğan ve Şen aileleri de bu duruma tepki gösterince iki grup arasında tartışma çıktı.

"ELLERİNDE BELGE YOK"

Zübeyde Doğan, kendilerinin elinde sözleşme olduğunu belirterek, "Nişanlımın bu arazi. Hakkı olmayan yere 5 kişi tecavüz ediyorlar. Bu mahsulü biz ektik. 2 yıllık sözleşme duruyor. Fıstık ve mısır ektik bu sene. Nişanlımın cezaevine girmesinin ardından biz burada çalışırken sürekli gelip tacizde bulundular ve darp ettiler. Faturaları ve sözleşmeleri gösterin dediğimizde ise hiçbir belge ibraz edemiyorlar. Defalarca karakola başvurdum ama sonuç alamadım" diye konuştu.

Zübeyde'nin çiftçilik hayalini kabusa çevirdiler! Önce taciz edildi sonra darp

"DEVLETİME SIĞINACAĞIM"

Bir kadın olarak darp edildiği için mağdur olduğunu belirten Doğan, "Bir kadın olarak ben ne yapabilirim. Benim devlete sığınmam lazım. 3 erkek kardeşim var ve ben hiçbirini kaybetmek istemiyorum. Bir belge, kanıt gösterin diyorum onu da gösteremiyorlar. Eğer belgeleri varsa biz bir adım geriye çekiliriz ama o da yok. Bizim kaymakamlık kararı, belgelerimiz var. Biz onları sunduğumuzda ise bu belgeler sahtedir diyorlar. Bir avukat bürosunda mı yoksa sabaha kadar geceden gelip tarlanın başında mı olması lazım. Ben şikayetçiyim. Sonuna kadar devletime sığınacağım. Adalet yerini bulsun. Ben bir bayanım elimden ne gelebilir" ifadelerini kullandı.

ŞİKAYETÇİ OLACAKLAR

Vehbi B. ise gazetecilere yaptığı açıklamada, "1 ay önce Şen ailesi burada birkaç ailenin malına gasp ettiği için cezaevine girdi. Bu tarlayı da tarla sahibinin elinden almaya çalışıyorlar. Benim elimde de belgeler vardır. Buranın sahibi olarak değil ama buranın köylüsü olarak belge vardır. Karakolda, adliyede belgeler vardır" şeklinde konuştu. Polisin müdahale ettiği tartışma sona ererken çit çekme işlemi de polisler tarafından sonlandırıldı. Şen ve Doğan aileleri Vehbi B. ile taraflardan şikayetçi olmak üzere karakola götürüldü.

Zübeyde'nin çiftçilik hayalini kabusa çevirdiler! Önce taciz edildi sonra darp

Haber Yayın Tarihi: 14.08.2020 14:38 - Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Zübeyde'nin çiftçilik hayalini kabusa çevirdiler! Önce taciz edildi sonra darp - Son Dakika

YORUMLAR (21)
  • Gerçek : Bende adana da yaşayan bir Doğuluyum. Evet adana nin adını çıkaran, adana yi bozan doğudan gelenlerdir. Adananın yerlisi helal olsun idare ediyorlar doğudan gelenlerin de en az yüzde 80 i sahibine yaramayan boş beleş adamlar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Kadirlili Aydın : Bu kadın Urfalı başortüsünden belli konu köye ait hazine arazisini uyanığın biri kiraya vermiş gibi duruyor,o olayda mahkemelik özellikle kiraya veriyorki bire bir millet ile mücadele etmemek için kiralayanlarda uyanık gençızı öne sürüyorlar daha sonra kiraya veren ile kiralayanlar araziyi paylaşacak. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Sosyal medyadan intihar edeceğini paylaşan genç, kayalıklardan atlayarak yaşamına son verdi ABD Dışişleri Bakanlığı: Türkiye ile Yunanistan arasında başlatılan diyalog sürecinden memnuniyet duyuyoruz Bill Gates, koronavirüs salgınının 2022'de sona erebileceğini söyledi Ölen gencin babası, sağlıkçılara saldırı hakkında konuştu: Doktorların hepsinden özür diledim Estonya ekibi Kalju, maçın 13. saniyesinde oyuncu değiştirerek tarihe geçti Özgür Aras, yıllardır küs olduğu Nurseli İdiz'e öfke kustu: Görsem ümüğünü sıkarım Mansur Yavaş, yaptığı köprü ve alt geçidin maliyetini astığı pankartlarla Başkentlilere duyurdu İstanbul'da maskesiz vatandaş polisin sabrını sınadı: Kimliğimi vermem, zor kullanırsan görüşürüz