Son dakika haberleri | ABD Dışişleri Bakanı, Fransız, Alman ve İngiliz mevkidaşları ile telefonda görüştü - Son Dakika

Son dakika haberleri | ABD Dışişleri Bakanı, Fransız, Alman ve İngiliz mevkidaşları ile telefonda görüştü

30.12.2021 01:07
Son dakika haberleri | ABD Dışişleri Bakanı, Fransız, Alman ve İngiliz mevkidaşları ile telefonda görüştü

Son dakika haberine göre ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ve İngiltere Dışişleri Bakanı Elizabeth Truss ile yaptığı telefon görüşmesinde Ukrayna başta olmak üzere ikili ve bölgesel konuları ele aldı.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ve İngiltere Dışişleri Bakanı Elizabeth Truss ile yaptığı telefon görüşmesinde Ukrayna başta olmak üzere ikili ve bölgesel konuları ele aldı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, yaptığı yazılı açıklamada, Blinken'ın bugün Fransız, Alman ve İngiliz mevkidaşları ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini duyurdu.

Görüşmede, Rusya'nın Ukrayna'ya karşı "saldırganlığı" karşısında iş birliği içinde kalmanın önemi vurgulandı ve ileri gitmesi durumunda bunun Rusya için ciddi sonuçları olacağı konusunda mutabık kalındı.

Ukrayna'nın bağımsızlığı, egemenliği ve toprak bütünlüğüne sarsılmaz desteklerini yineleyen bakanlar, İran'ın nükleer programını hızlandırmasından duyulan endişeyi de dile getirdi.

Ayrıca, Çin'in siyasi ve ekonomik baskısı karşısında Litvanya ile dayanışma içinde olduklarını kaydeden bakanlar, Libya'nın bir an önce ulusal seçimler düzenleme çabalarını da ele aldı.

YORUMLAR
500
ABD'de düzenlenen mezuniyet töreninde Filistinli öğrenci ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın elini sıkmadı ABD'de düzenlenen mezuniyet töreninde Filistinli öğrenci ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın elini sıkmadı Filistinli öğrenci mezuniyet töreninde Blinken'ın elini sıkmayı reddetti Filistinli öğrenci mezuniyet töreninde Blinken'ın elini sıkmayı reddetti ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Ukrayna'ya 100 milyon dolarlık ek askeri yardımı onayladı ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Ukrayna'ya 100 milyon dolarlık ek askeri yardımı onayladı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberleri | ABD Dışişleri Bakanı, Fransız, Alman ve İngiliz mevkidaşları ile telefonda görüştü - Son Dakika


Advertisement