Trabzon'da genç nüfus için istihdam odaklı projelere önem gösterilecek - Son Dakika

Trabzon'da genç nüfus için istihdam odaklı projelere önem gösterilecek

04.05.2021 14:54
Trabzon'da genç nüfus için istihdam odaklı projelere önem gösterilecek, System.String[]

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Trabzon'da genç nüfusun artan istihdam taleplerini karşılamak için istihdam alanı oluşturacak projelere daha fazla önem göstereceklerini ifade etti.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Trabzon'da genç nüfusun artan istihdam taleplerini karşılamak için istihdam alanı oluşturacak projelere daha fazla önem göstereceklerini ifade etti.

Mumcu, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzon'da devam eden yatırım ve projelerin takipçisi olduklarını, projeleri yakinen takip ederek devam eden çalışmalar hakkında sürekli kurumlardan bilgi aldıklarını ve katkı sağlanacak her durumda üzerlerine düşeni yaptıklarını belirtti.

Trabzon'un bugüne kadarki en önemli projeleri arasında Arsin Yatırım Adası olduğunun altını çizen Mumcu, şunları kaydetti:

"Yüksek teknolojik ürünlerin üretilmesi ile ülkemize ve bölgemize önemli katma değer sağlaması anlamında Trabzon'a çok şey katacak bir yatırım planı. Bu projenin hayata geçmesi için yeni dönemde inşallah Ticaret Bakanımız Mehmet Muş'un da desteğiyle şehrin tüm dinamikleri ile birlikte hayata geçirilmesi için çalışacağız. Tabii devam etmekte olan Trabzon Şehir Hastanesi'nin hızla tamamlanması, Kanuni Bulvarı'nın bir an önce bitirilmesi, Erzurum yolunun sahil yoluna bağlanması, Çömlekçi dönüşüm projelerinin tamamlanması gibi büyük projelerimiz de tüm hızıyla devam ediyor. Şehrimizin temel dinamiklerini etkileyen ulaşımın Master Planı'nın bir an önce hayata geçirilmesi ve şehrin ulaşımının rahatlatılması gibi meselelerin de takipçisi olacağız."

Mumcu, Trabzon'da istihdam oluşturacak yatırımlara daha fazla önem göstereceklerini vurgulayarak, "Özellikle Trabzon'da genç nüfusun artan istihdam taleplerini karşılamak için istihdam alanı oluşturacak projelere daha fazla önem göstereceğiz. Bu sebeple Arsin Yatırım Adası'nın büyük bir istihdam alanı oluşturacağını düşünüyoruz. Daha çok çalışarak Trabzon'un gücünü pozitif kazanımlara çevirmek istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Trabzon'da genç nüfus için istihdam odaklı projelere önem gösterilecek

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Trabzon'da genç nüfus için istihdam odaklı projelere önem gösterilecek - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

8-0 skorlu meşhur 1992-93 sezonunun Beşiktaşlı ve G.Saraylı efsaneleri birbiriyle atıştı 8-0 skorlu meşhur 1992-93 sezonunun Beşiktaşlı ve G.Saraylı efsaneleri birbiriyle atıştı "Gazze'ye kara harekatı başlattık" diye İsrail ordusu, geri adım attı: Teyit edemeyiz Definecilerin kazdığı çukura düşen at, feci şekilde can verdi Definecilerin kazdığı çukura düşen at, feci şekilde can verdi Sarıyer'de denize giren gençler, polisi görünce kıyafetlerini giyinemeden kaçtı Sarıyer'de denize giren gençler, polisi görünce kıyafetlerini giyinemeden kaçtı BM Genel Sekreteri Guterres, Gazze saldırı altındayken bale izleyip itidal çağrısını Twitter üzerinden yaptı BM Genel Sekreteri Guterres, Gazze saldırı altındayken bale izleyip itidal çağrısını Twitter üzerinden yaptı İsrail-Filistin gerginliği tırmanıyor! Lübnan'dan İsrail'e üç roket atıldı İsrail-Filistin gerginliği tırmanıyor! Lübnan'dan İsrail'e üç roket atıldı Ronaldo'nun annesi Dolores Aveiro: Oğlum gelecek yıl Sporting formasıyla mücadele verecek Ronaldo'nun annesi Dolores Aveiro: Oğlum gelecek yıl Sporting formasıyla mücadele verecek Defne Samyeli'nin Defne Samyeli'nin "Yaza hazırız" paylaşımı beğeni yağmuruna tutuldu
Advertisement