AK Parti Erzurum milletvekili İbrahim Aydemir Açıklaması - Son Dakika

AK Parti Erzurum milletvekili İbrahim Aydemir Açıklaması

23.02.2021 17:11
AK Parti Erzurum milletvekili İbrahim Aydemir Açıklaması, System.String[]

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, "Merkez Hakem Kuruluna sesleniyorum; yaptırımlar eğer yanlışlara uygulanmazsa, bir yaptırıma hakem muhatap edilmezse bu hep devam eder. Ne olur?

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, "Merkez Hakem Kuruluna sesleniyorum; yaptırımlar eğer yanlışlara uygulanmazsa, bir yaptırıma hakem muhatap edilmezse bu hep devam eder. Ne olur? İki takım arasındaki kardeşliğin bozulmasına vesile olur. Her Erzurumsporlunun Hatayspor'u gönlüne koyduğunu biliyorum" dedi.

Aydemir, TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek, Erzurumspor-Hatayspor hakeminin kararlarını eleştirdi. Aydemir, "Erzurumspor-Hatayspor arasındaki maçta bir faul oluyor. Hataysporlu oyuncu faulü 6 metre önden kullanıyor, gidip gol atıyor, hakem de o golü veriyor. Böyle bir şey olur mu? Böyle bir rezalet olabilir mi? Eğer bu hal, Galatasaray'ın başına gelse, dünyayı başlarına yıkarlar. Sadece bir milletvekili olarak değil Erzurumspor taraftarı olarak söylüyorum; bunu yapmaya hakemlerin hakkı yoktur. Merkez Hakem Kuruluna sesleniyorum; yaptırımlar eğer yanlışlara uygulanmazsa, bir yaptırıma hakem muhatap edilmezse bu hep devam eder. Ne olur? İki takım arasındaki kardeşliğin bozulmasına vesile olur. Her Erzurumsporlunun Hatayspor'u gönlüne koyduğunu biliyorum. Ancak bu haksızlığı yaptığın zaman, biz de bunu dillendirdiğimiz zaman ne oluyor? Sanki Hatayspor'un karşısındaymışız gibi bir pozisyon alınıyor. Olur mu böyle şey? Daha önce hak etmediğimiz halde hakemlerin yanlışlarından küme düştük. Aynı şeyi bir daha yapmaya çalışıyorlar ve ben bunları kınıyorum. Merkez Hakem Kurulunu, Futbol Federasyonunu, Gençlik ve Spor Bakanlığımızı dikkatli olmaya, çok daha rikkat üzere hareket etmeye davet ediyorum. Erzurum'da şu anda insanlarda huzursuzluk var, üzüntülü bir hal var. Buna sebebiyet verenlere mutlaka ama mutlaka müeyyide bekliyoruz. Bu hakemlerin hakemlik vazifelerini gözden geçirmek lazım. En azından dinlendirmek lazım, taltif etmemek, yüceltmemek lazım" dedi.

Ayrıca Aydemir, ekonomiden bahsederek, "Biz pandemi döneminde ekonomimizi büyütürken, ciddi anlamda insanların, ülkelerin ilgisini çekerken tenkit yöneltiyorlar. AK parti bir vefa hareketidir. Ekonomik zeminde bugün muhkem bir hal ortada ise bunun altında Sayın Cumhurbaşkanımız elbette ki başroldedir ancak onunla beraber yürüyen bir kadro var, eski Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albrayrak'ın gayreti vardır. Bu hakkı herkes teslim etmek durumdadır" ifadelerini kullandı. - ANKARA

Kaynak: İHA

Son Dakika Spor AK Parti Erzurum milletvekili İbrahim Aydemir Açıklaması - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Myanmar'daki darbe karşıtı gösterilerde can kaybı 33'e yükseldi Kahvehanelerde oyunlar serbest mi, yasak mı? İçişleri Bakanlığı merak edilen soruya yanıt verdi Rizesporlu Mykola Moroziuk'un eşi Irina Moroziuk, 3 yıllık hapis cezası alabilir MKE Ankaragücü-Galatasaray maçı başladı! Canlı anlatım İçişleri Bakanlığı, normalleşme sürecine ilişkin sıkça sorulan soruları cevapladı Kenan İmirzalıoğlu, Kurtlar Vadisi Kaos'a yeşil ışık yaktı Beşiktaş maçında Ertaç Özbir'in hücuma çıkması İspanya basınında gündem oldu Cadde ortasında korku dolu anlar! Tartıştıkları şahıslara defalarca ateş ettiler