Vali, atık toplarken gördüğü aile için aracını durdurup talimat verdi: Her türlü ihtiyacını karşılayın - Son Dakika

Vali, atık toplarken gördüğü aile için aracını durdurup talimat verdi: Her türlü ihtiyacını karşılayın

Kent gezisi esnasında 2 çocuğuyla birlikte atık toplayan Suriyeli kadını gören Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, koruma aracını tahsis edip evlerine gönderdiği ailenin her türlü ihtiyacının giderilmesi talimatını verdi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, kent gezisi esnasında gördüğü 2 çocuğuyla birlikte atık toplayan Suriyeli kadının tüm ihtiyacının giderilmesi için talimat verdi. Vali Erin koruma aracını da tahsis ederek ailenin evine götürülmesini sağlarken, "Evlerindeki ihtiyaçlarını karşılayabilecek gücümüz kudretimiz var. Zaten Urfalılar bunu yapar. O ailemizi de takip edeceğiz" dedi.

Vali Abdullah Erin ve İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş dün akşam kentte yaptığı esnaf ziyareti sırasında, 2 çocuğuyla birlikte atık toplayan Suriyeli bir kadını gördü. Çocukları atık aracına bindiren ve çöplerden atık kağıt toplayan kadına sahip çıkan Vali Erin, ailenin ihtiyaçlarının giderilmesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne talimat verdi. Suriyeli kadınla Arapça sohbet eden Erin, kadının sıkıntısını dinledikten sonra koruma aracını tahsis ederek ailenin evine gitmesini sağladı. Suriyeli kadının atık toplama aracı ise koruma aracına bağlanarak götürüldü.

Vali, atık toplarken gördüğü aile için aracını durdurup talimat verdi: Her türlü ihtiyacını karşılayın

"TALİMAT VERDİM O AİLENİN TÜM İHTİYACI KARŞILANACAK"

Şanlıurfa'da 400 bine yakın Suriyelinin misafir edildiğini belirten Vali Erin, "Urfa bu Suriyeli kardeşlerimize Cumhurbaşkanımızın o tavsiyesini emir telakki edip 10 seneye yakın bir süredir ev sahipliği yapıyor. Büyük bir özveri ve fedakarlık örneğidir. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir örnek yoktur. 2 milyon nüfuslu şehirde neredeyse nüfusun 4'te 1'i oranında Suriyeli kardeşimizi misafir etmeye devam ediyoruz. Özellikle son dönemlerde Suriyeli hanım kardeşlerimizin bir kısmının caddelerde ve sokaklarda biraz önce gördüğümüz gibi ufak çocuklarıyla birlikte atık toplayarak geçimini sağlamaya çalıştığını gördük. Özellikle bu konuda çok hassasız" dedi.

Vali, atık toplarken gördüğü aile için aracını durdurup talimat verdi: Her türlü ihtiyacını karşılayın

"GEREKLİ TALİMATLARI VERDİM"

Açıklamasının devamında "Çocukların yeri sokaklar değildir" diyen Vali Erin şöyle devam etti: "Özellikle o kadar küçük çocuklar sokaklarda değil evlerinde büyümelidir. Suriyeli de olsa o kardeşlerimize ve çocuklara sahip çıkmak durumundayız. Gerekli talimatları verdim. Hiçbir şekilde hanım kardeşlerimizin o çocuklarla birlikte öyle çalışmasını istemiyoruz. Evlerindeki ihtiyaçlarını karşılayabilecek gücümüz kudretimiz var. Zaten Urfalılar bunu yapar. O ailemizi de takip edeceğiz. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüze gerekli talimatı verdik. O aileyi düzenli olarak takip edecekler."

Vali, atık toplarken gördüğü aile için aracını durdurup talimat verdi: Her türlü ihtiyacını karşılayın

Haber Yayın Tarihi: 15.08.2020 10:14 - Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Vali, atık toplarken gördüğü aile için aracını durdurup talimat verdi: Her türlü ihtiyacını karşılayın - Son Dakika

YORUMLAR (76)
  • Türkiyem : Suriyelilere verdiğiniz deger ve yardımı halkınıza verin Şanlıurfada onlar gibi hatta daha kötü olanlar var..kendi miletine kör olan gözleriniz ahirette hesap verecektir..Ne Mutlu Türk'üm Diyene Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Güner akın: Sayın valim sizden allah razı olsun Allah işinizi gücünüzü ras getirsin sizede bu yakışırdı Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika: Arama motoru devi Yandex, Türkiye ofisini kapatıyor Son Dakika: Araç sahiplerine kötü haber! Benzin ve motorine büyük zam geldi Denizlispor, dünyaca ünlü stoper Neven Subotic'i kadrosuna kattı ABD'de TikTok ve WeChat 20 Eylül'den itibaren yasaklanacak Popstar Mehtap yıllar sonra itiraf etti: Abim dediğim kişi beni elledi Koronalı olduğu halde eğlenmeye gidip 710 kişiyi virüse maruz bıraktı, tutuklanabilir Sevgilisinin başına silah dayayıp ölümle tehdit eden magandayı polis etkisiz hale getirdi Mezbahada kuzulara uygulanan işkence kamerada!