Son dakika haberleri: BM Libya Özel Temsilcisi'nden ateşkese uyulsun çağrısı - Son Dakika

Son dakika haberleri: BM Libya Özel Temsilcisi'nden ateşkese uyulsun çağrısı

23.02.2021 04:45
Son dakika haberleri: BM Libya Özel Temsilcisi'nden ateşkese uyulsun çağrısı, System.String[]

Son dakika haberlerine göre Birleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilcisi Jan Kubis, Libya'daki tüm taraflara ateşkes anlaşmasına uymaları çağrısı yaptı.

Birleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilcisi Jan Kubis, Libya'daki tüm taraflara ateşkes anlaşmasına uymaları çağrısı yaptı.

BM Libya Destek Misyonunca (UNSMIL) yapılan açıklamaya göre, Kubis, bir hafta boyunca ülkedeki taraflarla görüşmeler gerçekleştirdi.

Kubis, yabancı güçlerin ve paralı milislerin ülkeden çıkarılması da dahil olmak üzere taraflara BM kararlarının uygulanması tavsiyesinde bulundu.

Açıklamada, BM Temsilcisi Kubis'in Aralık 2021'de seçimlerin yapılması için gerekli anayasal temele dayalı anlaşmaya ulaşmak için gösterilen çabaları desteklemeyi sürdüreceği vurgulandı.

Libya ziyaretinde 17 Şubat'ta Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih, 19 Şubat'ta da ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'le görüşen Kubis, geçen cumartesi yaptığı açıklamada, ülkenin yeni yönetiminin başına getirilen Başkanlık Konseyi Başkanlığına Muhammed Menfi ve Başbakan Abdulhamid Dibeybe'yi desteklemeyi sürdüreceğini ifade etmişti.

24 Aralık'taki başkanlık ve parlamento seçimlerine kadar başbakanlık yapacak Dibeybe'nin, en geç 26 Şubat'a kadar kabinesini oluşturması ve güvenoyu almak için Temsilciler Meclisine sunması bekleniyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Son dakika haberleri: BM Libya Özel Temsilcisi'nden ateşkese uyulsun çağrısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Paloma Faith, fazla süt üreten göğüslerinin ağrısını dindirmek için çözümü lahanada buldu Davutoğlu'ndan Berat Albayrak açıklaması: Bakan yapmayın diye Erdoğan'a yalvardım ABD'de koronavirüsün daha tehlikeli yeni bir türü bulundu Ünlü oyuncu Eda Ece koronavirüse yakalandı Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca, Muhammed Emin Saraç'ın cenazesindeki kalabalık görüntülerle ilgili özür diledi Evinde çıkan yangında her şeyi küle dönen Çılgın Sedat'a belediye kapılarını açtı Ünlü şarkıcı Zeynep Bastık'tan Kerimcan Durmaz'a özel defile: Olaysın Muslera,1 maç sonra yine Süper Lig tarihine geçecek! Vatandaşlık ayrıntısı dikkat çekti