Boğulma tehlikesi atlatan oğluna nefes verdi, hayata döndürdü - Son Dakika

Boğulma tehlikesi atlatan oğluna nefes verdi, hayata döndürdü

Adana'da alabora olan yelkenliden göle düşen 2'si genç kız toplam 3 kişiyi kurtarmak isterken boğulma tehlikesi atlatan genç dalgıç, polislerin dakikalarca kalp masajı yapması ve babasının nefes vermesiyle hayata döndü.

Adana'da alabora olan yelkenliden göle düşen 3 kişiyi kurtarmak isterken boğulma tehlikesi atlatan genç dalgıç, polislerin dakikalarca kalp masajı yapması ve babasının nefes vermesiyle hayata döndü. Gölden çıkarılan ve suni teneffüs yapılan oğlunun başında "Ne olur onu yaşatın, babacığım duy sesimi aç gözünü, duy sesimizi Allah için duy" diye ağlayıp gözyaşı döken babanın duası kabul oldu.

Edinilen bilgiye göre olay, Çukurova ilçesine bağlı Göl Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, Ali Şen Tekgözlü babası Atilla Tekgözlü ve arkadaşlarıyla Seyhan Baraj Gölü kenarına gitti. Bu sırada gölde bir yelken alabora olunca ikisi genç kız toplam 3 kişi suya düşerek boğulma tehlikesi atlattı.

Boğulma tehlikesi atlatan oğluna nefes verdi, hayata döndürdü

GENÇLERİ KURTARMAK İSTERKEN CANINDAN OLUYORDU

Bunu üzerine Ali Şen Tekgözlü, babasının ve arkadaşlarının uyarısına rağmen gençleri kurtarmak için göle girdi. Gençlerin yanına giderken yelken uzakta olduğu için yorulan Tekgözlü gücünü kaybederek göle battı. Bu arada göle düşen gençler, gelen bir başka tekne ile kurtarıldı. Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine dalgıç polisler geldi. Polisler, kısa sürede Tokgözlü'yü battığı yerden çıkardı. Karaya getirilen gence dalgıç polisler dakikalarca kalp masajı yaptı.

Boğulma tehlikesi atlatan oğluna nefes verdi, hayata döndürdü

BABANIN YAKARIŞLARI YÜREK YAKTI

Bu arada başında duran baba hayatta kalma mücadelesi veren oğlunun yüzünü sevip "Ne olur onu yaşatın, babacığım duy sesimi aç gözünü, duy sesimizi Allah için duy" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Bir süre sonra baba oğluna "Ben oğluma bir nefes vereyim" diyerek suni teneffüs yaptı. Babanın birkaç kez suni teneffüs yapması sonrası oğlunun kalbi yeniden atmaya başladı. Dalgıç polisin uzun süren kalp masajı ve suni teneffüs ile hayata dönen genç, hastaneye kaldırıldı. Polis olayla ilgili çalışma başlattı.

Boğulma tehlikesi atlatan oğluna nefes verdi, hayata döndürdü
Boğulma tehlikesi atlatan oğluna nefes verdi, hayata döndürdü
Boğulma tehlikesi atlatan oğluna nefes verdi, hayata döndürdü

Haber Yayın Tarihi: 14.08.2020 18:12 - Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Boğulma tehlikesi atlatan oğluna nefes verdi, hayata döndürdü - Son Dakika

YORUMLAR (31)
  • Sahin: Allah kimseye evaldiyla sınamasın çok agir ama helal olsun babaya nefesi evladına nefes olmuş kendini kaybetmemis son görevini yapmak istemiş sonradan kendini düşünüp keşkelerle yaşanmaz bir nefes vermek istemiş ve duası kabul olmuş çok zor bir durum Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • ayşedinler1979: böyle haberlerde tüylerim diken diken oluo civcivlerinizi koruyun çok şükür kurtulmuş Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Çin'de aşı laboratuvarında akılalmaz olay! Yaşanan sızıntı 3 bin kişiye bakteri bulaştırdı Televizyon yıldızı Christine McGuinness, terliğini göstermek isterken frikik vermekten son anda kurtuldu Koronalı olduğu halde eğlenmeye gidip 710 kişiyi virüse maruz bıraktı, tutuklanabilir Türkiye'nin Kapalı Maraş hamlesi Yunan medyasında: Las Vegas yapacaklar Son Dakika: Merkez Bankası yıl sonu enflasyon ve dolar tahminini yükseltti Fas'ın Kantire şehrine yerleştirilen balık heykelleri erkek cinsel organına benzetildiği için yıkıldı Artık bir unvanı daha var! Milli Savunma Bakanı Akar, dede oldu Son 75 yılın en sıcak eylül ayını yaşayan Antalya'da şehri nem bulutları kapladı